PIĄTEK - 1 PaździernikaSOBOTA - 2 PaździernikaNIEDZIELA - 3 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Sebastianem Sadlejem

02 września - godz. 18:00

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sebastianem Sadlejem. Jego debiutancka książka „To nie moja wina” ukazała się pod koniec lipca i jest śmiałą próbą przekroczenia konwencji klasycznego kryminału. Próbą przełamania gatunkowych schematów i przyzwyczajeń.
Nieoczywistym bohaterem książki są też same Bieszczady, których specyficzny klimat narzuca rytm całej opowieści. Czuć tu autentyczną miłość autora do tych dzikich gór, a że Sadlej uczynił je tłem dla wielu sekretów i dramatów ciężkiego kalibru, to tylko większa frajda dla czytelników.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje limit miejsc, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans. Szczegóły na stronie: [gaudemater.pl](http://gaudemater.pl/)
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
– – –
▶︎ To nie moja wina
Podejrzany o zabójstwo ojca Krzysztof z dnia na dzień zapada się pod ziemię, pozostawiając całe swoje dotychczasowe życie za sobą. Jego śladem w dzikie Bieszczady wyrusza przekonany o jego winie i zaślepiony zemstą młodszy brat.
Podróż śladami tajemnic ojca, dosłownie wpisanymi w górski pejzaż, i zderzenie z surowymi warunkami życia lokalnej społeczności oraz opowieściami, na których stoją fundamenty wszystkich odkrywanych miejsc, doprowadzą ucieczkę, gonitwę i śledztwo do nieuniknionego finału: konfrontacji z bolesną, oczyszczającą prawdą.
Przejmująca, pełna fascynujących miejsc i często dramatycznych historii opowieść o pewnej rodzinie, a także ludziach z Bieszczad – tych prawdziwych, tak jak prawdziwe potrafi być tylko przeszywająco zimne górskie powietrze. Opowieść o tajemnicach, odpowiedzialności, krzywdzie, prawdzie, nieokiełznanej naturze i o tym, co dziedziczymy po naszych rodzicach, a także poszukiwaniu winnych.
Wciągająca, intrygująca i przewrotna. Nie będziecie mogli się oderwać.
– – –
▶︎ Sebastian Sadlej
Urodzony i zamieszkały w Częstochowie, zakochany w Bieszczadach. Nie jest dziennikarzem, a jedynie grafikiem komputerowym. Zamiast prawa, psychologii czy filozofii studiował zarządzanie i inżynierię jakości. Je mięso, a nawet gluten, uśmiecha się i nie narzeka. Ma tupet: uznał, że pomimo tych wad może napisać książkę…
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
[https://gaudemater.pl/](https://gaudemater.pl/)

Szczegóły

Data:
02 września
Czas:
18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1049871469090337

Miejsce

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map