PIĄTEK - 6 SierpniaSOBOTA - 7 SierpniaNIEDZIELA - 8 Sierpnia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Bąkiem

25 czerwca - godz. 19:00

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje limit miejsc, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans. Szczegóły na stronie: gaudemater.pl
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
O, tu jestem
W najnowszym tomie – „O, tu jestem” – Tomasz Bąk proponuje czytelniczkom i czytelnikom nie tylko rozpoznawalne już, przenikliwe spojrzenie na problemy współczesnej polityki, ekonomii i kultury, wyrastające z odpowiedzialnego traktowania twórczości poetyckiej, ale i zaprasza w podróż przez rozmaite językowe idiomy. Poeta czerpie inspirację między innymi ze znakomitych autorów amerykańskich, przydając im charakterystycznie polskiego – w wielu znaczeniach – brzmienia. Owocuje to książką wielowymiarową, bogatą stylistycznie i treściowo, potwierdzającą ogromne znaczenie poety w dzisiejszym życiu literackim.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Tomasz Bąk
Tomasz Bąk – poeta, autor tomów wierszy Kanada (2011), [beep] Generation (2016), Utylizacja. Pęta miast (2018), Bailout (2019), jednoaktówki „Katedra” (2019), laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut, Poznańskiej Nagrody Literackiej – Stypendium im. Stanisława Barańczaka i Nagrody Literackiej Gdynia. Ostatnio ukazał się jego tom zatytułowany „O, tu jestem” (2021).

Szczegóły

Data:
25 czerwca
Czas:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/461134991875887

Miejsce

Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map