PIĄTEK - 2 CzerwcaSOBOTA - 3 CzerwcaNIEDZIELA - 4 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASpaceFestival 2023 Częstochowa PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie Jurajskiej Kooperatywy Spożywczej

13 maja - godz. 10:00

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Cenisz sobie ekologiczne i lokalne pożywienie? Chcesz dowiedzieć się więcej o Jurajskiej Kooperatywie Spożywczej? Już 13 Maja o godzinie 10:00 na Marysia 93 w Częstochowie zapraszamy na spotkanie informacyjne, podczas którego możesz dołączyć do Kooperatywy.

Rolnicy zrzeszeni w naszej Kooperatywie, prowadzą małe, lokalne gospodarstwa. Dla nich bardzo ważna jest jakość dostarczanych produktów.
Od Radka Jochemczaka, który posiada certyfikat rolnictwa ekologicznego dostaniecie kasze, ziemniaki, marchew i wszystkie sezonowe warzywa . Ekofarma, to królestwo jajek od szczęśliwych kur, a także rzodkiewek i zieleniny. Gospodarstwo pani Aliny Grad oferuje zieleninę, a w sezonie pyszne pomidory. Pani Iwona Ostrowska dostarcza jajek oraz sezonowych warzyw. Pani Krystyna Halabowska piecze najpyszniejsze chleby orkiszowe, żytnie i gryczane, dostarcza kasze, mąki, a także tłoczy oleje na zimno. Od Pawła Hudego mamy ogórki, brokuły, brukselkę, kukurydzę oraz sezonowe warzywa. Paweł jest królem ziemniaka.Gospodarstwo Kozi Zakątek, to królestwo kozich i krowich produktów, tj. mleka, jogurty, twarożki i sery. Gospodarstwo Ogrodnicze Natura Pani Renaty Ciupiał-Gonera, to świat zieleniny: kiełków, sałat i mikrolistków.
Kupujemy też wspólnie produkty ekologiczne niedostępne na lokalnym rynku, np. cytrusy, bakalie, mięso. Dzięki sile grupy uzyskujemy na produkty certyfikowane/ekologiczne dużo niższe ceny niż te same produkty w sklepach z ekologiczną żywnością.
Jurajska Kooperatywa Spożywcza, to również miejsce wspólnych rozmów i spotkań o zdrowym pożywieniu. Organizujemy wspólne ogniska, spływy kajakowe, zawsze połączone ze zdrowym jedzeniem.
Czekamy na Was i zapraszamy do kontaktu!!!
Będziemy wdzięczni, jeśli podzielisz się tą informacją z innymi, którzy również mogą być zainteresowani.
Zapraszamy także lokalnych rolników, wytwórców wyrobów regionalnych do dołączenia do naszej Jurajskiej Kooperatywy Spożywczej, z produktami, które będą uzupełnieniem naszego obecnego asortymentu.

Foto: Magdalena Pijewska.

P.S. Zdjęcia tak piękne, że, aż nierzeczywiste, a to produkty naszych rolników 🙂

Szczegóły

Data:
13 maja
Godzina:
10:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=551444493833366&set=pcb.551465763831239

Miejsce wydarzenia

Częstochowa 42-200
Częstochowa + Google Map