PIĄTEK - 18 CzerwcaSOBOTA - 19 CzerwcaNIEDZIELA - 20 Czerwca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Katarzyną Zwolską-Płusą

11 czerwca - godz. 19:00

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zwolską-Płusą promuje jej najnowszą książkę, zatytułowaną „Fragmenty. Opowieści o dziewczynkach i kobietach”. Spotkanie poprowadzi Łukasz Suskiewicz, a fragmenty przeczyta Katarzyna Linke.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje limit miejsc, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans. Szczegóły na stronie: gaudemater.pl
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Fragmenty. Opowieści o dziewczynkach i kobietach
„Wielowymiarowe metafory unoszące prawdziwe życie w opowieściach Kasi Zwolskiej-Płusy układają się w obrazy otaczającej rzeczywistości, którą autorka formułuje plastyką języka, bezpretensjonalnością i głębokimi refleksjami” – czytamy w opisie „Fragmentów”. Książka ukazała się w 2021 roku nakładem wydawnictwa Anagram.
„Fragmenty – to właśnie najlepsze określenie mojego pisania i widzenia świata. Wydawało mi się, że ich nie da się scalić, że bycie pisarką to systematyczna, ciężka praca. I tak pewnie jest, ale mnie nie było stać – i finansowo i emocjonalnie, by poświęcić się tylko pisaniu. Pewnego dnia pozbierałam te skrawki, całą ich niekonsekwencję, nieuporządkowanie i tak powstały „Fragmenty” – dla mnie symbol życia wielu kobiet, które realizują się w wielu rolach, w wielu fragmentach właśnie” – wyjaśnia Katarzyna Zwolska-Płusa w wywiadzie z Agnieszką Krizel, autorką bloga Recenzje Agi.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Katarzyna Zwolska-Płusa
Katarzyna Zwolska-Płusa – samorzeczniczka w spektrum autyzmu, mama, żona, nauczycielka, asystentka uczelniana (pracuje naukowo w obszarze literatury polsko-żydowskiej, literatury współczesnej i dydaktyki). Autorka tomu poezji Cud i Anomalia, SŻP KIT, Brzeg 2017 oraz tomu vesica piscis, Anagram, Warszawa 2019. Prozę publikowała w „Fabulariach”, „Nowych Peryferiach” i „Helikopterze”, poezję między innymi w „Twórczości”, „Dwutygodniku”, „Przekroju”, „Fabulariach”, „Migotaniach”. Laureatka Award World Day Poetry UNESCO 2019. Twarz Przyszłości w częstochowskim plebiscycie ogłoszonym na 800-lecie miasta. 

Szczegóły

Data:
11 czerwca
Czas:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/197998235528136/

Miejsce

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 36 38
Strona internetowa:
http://gaudemater.pl/