PIĄTEK - 20 MajaSOBOTA - 21 MajaNIEDZIELA - 22 MajaJuwenalia 2022 - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Marcinem Kwartą

23 lutego - godz. 18:00

Galeria 4 Arte zaprasza na spotkanie z Marcinem Kwartą, które odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego Fotoplastykon. Spotkanie poprowadzi Jarosław Dumański.

Marcin Kwarta – polski artysta fotograf. Członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej . Wiceprezes Zarządu Fotoklubu RP. Założyciel i prezes Zarządu Fundacji Foto Pozytyw w Radomsku.
Marcin Kwarta związany z radomszczańskim środowiskiem fotograficznym – mieszka, pracuje i fotografuje w Radomsku. Jest organizatorem plenerów fotograficznych, warsztatów fotograficznych, organizatorem i kuratorem wystaw fotograficznych, aktywnym uczestnikiem działań społeczności lokalnych w temacie kultury. Uczestniczy w pracach jury, w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Był członkiem rzeczywistym Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, w którym od 2009 roku do 2014 pełnił funkcję prezesa Zarządu. W 2017 był inicjatorem i współzałożycielem Fundacji Foto Pozytyw w Radomsku – od 2018 roku członka zbiorowego Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, w której pełni funkcję prezesa Zarządu.
Marcin Kwarta jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych oraz pokonkursowych, na których otrzymał wiele akceptacji, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych. W 2010 roku Marcin Kwarta został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (legitymacja nr 287). Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom stwierdzający posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu artysty fotografika (AFRP).
W 2018 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 2020 odznaczony Złotym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość” – odznaczeniem ustanowionym przez Zarząd i przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, w odniesieniu do obchodów 25-lecia powstania Fotoklubu RP.

Projekty fotograficzne to m.in.:
– Historie nie do końca oczywiste
– Ludzie Boga
– koloryty Prawosławia

Spotkanie organizowane będzie w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałaniu pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. 

Szczegóły

Data:
23 lutego
Godzina:
18:00
https://www.facebook.com/events/520042482729075

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map