PIĄTEK - 29 PaździernikaSOBOTA - 30 PaździernikaNIEDZIELA - 31 Października
Festiwal Smaku - MENU
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Milošem Doležalem i Zofią Bałdygą

20 października - godz. 19:00

Przed nami kolejne spotkanie poświęcone poezji, tym razem jednak poezji czeskiej. Spotkanie z Milošem Doležalem i Zofią Bałdygą poprowadzi Przemysław Dakowicz. Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. dra Władysława Biegańskiego.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
– – –
▶︎ Miloš Doležal
Miloš Doležal – poeta, eseista, felietonista, ukończył socjologię na Uniwersytecie Karola w Pradze. Opublikował cztery tomiki poetyckie i zbiór felietonów. W 2004 roku w Wydawnictwie Czarne w przekładzie Jerzego Kędzierskiego ukazał się jego zbiór wierszy zatytułowany „Gmina”. Wiersze, felietony, eseje o sztuce publikuje w „Luidovych Novinach”, „Revolver Revue” i „Perspektivach”. Pracuje w Czeskim Radiu Praga. Mieszka w Pradze i Ledci nad Sazavou.
– – –
▶︎ Zofia Bałdyga
Zofia Bałdyga – autorka książek poetyckich „Passe-partout” (Warszawa 2006), „Współgłoski” ( Nowa Ruda 2010) „Kto kupi tak małe kraje” (Warszawa 2017) oraz „Klimat kontynentalny” (Poznań 2021). Absolwentka Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW. Tłumaczka najnowszej poezji czeskiej i słowackiej. Autorka antologii poetek czeskich „Sąsiadki”, która ukazała się w październiku 2020 roku nakładem Wydawnictwa Warstwy. Mieszka w Pradze.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
– – –
Miloš Doležal, fot. Stowarzyszenie Żywych Poetów
Zofia Bałdyga, fot. Jan M. Heller 

Szczegóły

Data:
20 października
Godzina:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/469782150843315

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map