Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Street Art. Sztuka ulicy – wykład otwarty Justyny Łabądź

9 grudnia, 2019 - godz. 11:00 do 12:00

9.12.2019 sala 113, ul. H.Dąbrowskiego 14
Koło Naukowe Sztuk Pięknych działające przy Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie zaprasza na otwarty wykład Justyny Weroniki Łabądź dotyczący street artu.

Justyna Weronika Łabądź:
Street art zachęca nas do wyruszenia w miejską przestrzeń i odkrycia jej na nowo, z zupełnie innej strony. Odbiorcy tych wizualnych dzieł są zachęcani do przyjęcia roli uważnego obserwatora, który wyostrza wzrok w jednolitej, urbanistycznej przestrzeni, chce w niej widzieć i rozumieć więcej. Graffiti, murale, postery, szablony oraz inne interwencje artystyczne to nie tylko ładne obrazki, kolory i wzory, które upiększają nasze miasta. To wizualizacja demokratycznego charakteru przestrzeni miejskiej, do której każdy ma takie samo prawo i w której każdy może wyrazić swoje zdanie, skomentować coś lub poddać pod publiczną dyskusję.

W nowo wydanej książce „Street art. Sztuka ulicy” (Wydawnictwo SBM, Warszawa 2019) Justyna Weronika Łabądź zebrała ciekawostki dotyczące historii murali i graffiti z całego świata, zawarła charakterystyki wybranych artystów z Polski i zagranicy oraz opisy pokrewnych zjawisk związanych ze sztuką w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy wszytskich chętnych!

____________________________
Justyna Weronika Łabądź – historyk sztuki, polonistka, autorka książek o sztuce, kuratorka wystaw i projektów streetartowych, m.in. projektu „oBBraz miasta” dotyczącego murali w Bielsku-Białej.
Pracuje w Galerii Bielskiej BWA. Jest doktorantką Instytutu Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegóły

Data:
9 grudnia, 2019
Czas:
11:00 do 12:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2397652363788883/

Miejsce

Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
ul. Waszyngtona 4/8, 42 - 200 Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.ujd.edu.pl