PIĄTEK - 20 MajaSOBOTA - 21 MajaNIEDZIELA - 22 MajaJuwenalia 2022 - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Świat jest rytmem …” – relaksacyjne warsztaty z jogą i muzyką instrumentów archaicznych.

14 maja - godz. 16:15 do 20:16

„Świat jest rytmem …” – relaksacyjne warsztaty z jogą i muzyką instrumentów archaicznych

Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie – kilkugodzinne spotkanie w którym uczestnicząc możemy doświadczyć głębokiej relaksacji oraz odprężenia.

Zaprezentujemy nasz autorski przegląd metod relaksacyjnych poprzez praktykę jogi i trening uważności, naukę gry na instrumentach archaicznych – stworzymy wspólny bębniarski krąg. Całość zwieńczona zostanie dłuższym koncertem relaksacyjnym, podczas którego możesz wybrać się do źródeł świadomości. Poczujesz jak umysł i ciało łączą się i przenikają.

W naszej podróży towarzyszyć nam będą instrumenty etniczne z różnych starożytnych kultur: bębny szamańskie i afrykańskie, misy tybetańskie, indyjska 'drumla’, perska ektara oraz hang drum.

„Świat jest rytmem. Są rytmy natury i rytmy wszechświata.
Bicie naszego serca. Sposób chodzenia.
Wewnętrzny tok myślenia.
Porządek dnia i nocy. Fazy księżyca.
Pory roku. Rezonanse orbitalne. Cykle kosmiczne.
Muzyka jest uniwersalna ponieważ jest rytmem.”
– Andre Stern.

Grając na bębnach etnicznych można doświadczyć stanu zbliżonego do transu, w którym następuje rozsynchronizowanie neuronów kory mózgowej. Może ono prowadzić do manifestacji podświadomości i sprzyjać twórczemu i kreatywnemu myśleniu. Zajęcia takie mają wiele prozdrowotnych właściwości działających na całą psychomotorykę naszego organizmu, z których wymienić można m.in:
• synchronizację półkul mózgowych
• poprawienie pamięci i koncentracji
• rozwój intuicji i wrażliwości
• pozbycie się wewnętrznego chaosu i niepokoju

Kim jesteśmy?

Mateusz Szkop – obecnie student filozofii, poprzednio kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nauki gry na bębnach etnicznych pobierał podczas warsztatów z Mansa Camio, Sidiki Dembele, Moustafa El Boudani oraz u Wojtka Pęczka, Piotra „Jacksona” Wolskiego i Janusza Czarneckiego. Dyplom muzykoterapeuty II stopnia uzyskał w Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości pod okiem dr Macieja Kieryła. Jest członkiem stowarzyszenia i grupy bębniarskiej Etnochowa. Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów bębniarskich w Polsce i za granicą.

Michał Bogusławski – obecnie student kognitywistyki na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo zajmujący się prowadzeniem zajęć jogi i relaksacji, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-joga. Od lat blisko współpracujący z prof. Januszem Szopą w ramach koła naukowego jogi oraz jogi jako sport akademicki na AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Autor prac naukowych i wystąpień na konferencjach naukowych. Członek Stowarzyszenia Jogi Akademickiej.

Organizatorzy: Mateusz Szkop (Etnochowa)
Michał Bogusławski (ABC relaksu)

Miejsce i data: Akademia Rekreacji Anny Mochnackiej ul. Wysockiego 37, Częstochowa
14.05.2022 godz.16.00 – 20.00

Cena: 125 zł
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA – ZACHĘCAMY DO ZAPISÓW 🙂

Szczegóły

Data:
14 maja
Godzina:
16:15 do 20:16
https://www.facebook.com/events/711875463288830

Miejsce wydarzenia

Akademia Rekreacji
ul. Wysockiego 37, Częstochowa + Google Map