PIĄTEK - 23 PaździernikaSOBOTA - 24 PaździernikaNIEDZIELA - 25 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szyjemy eko worki 2

24 września - godz. 16:30 do 18:30

Warzywa i owoce najlepiej kupować luzem, ale czasami, w przypadku drobnych towarów, jak śliwki czy fasolka, może to być kłopotliwe.
W takich chwilach alternatywą dla jednorazowych woreczków, które rzadko podlegają recyklingowi, a w środowisku naturalnym stanowią zagrożenie dla zwierząt, są wielorazowe worki z firanek. Są lekkie, wyraźnie widać przez nie zawartość, można je prać w pralce i korzystać z nich wielokrotnie, można wykonać je z materiałów z recyklingu.
W ten czwartek, w ramach cyklu Start The Change, spotkamy się w To Tu na wspólne szycie worków. Doświadczenie w szyciu nie jest potrzebne, a każde ręce gotowe, przyczynią się do poprawy jakości życia żółwi w oceanach.
W czasie spotkania chętne osoby będą mogły nauczyć się obsługi maszyny do szycia. Każdy z uczestników otrzyma wielorazowy worek na swoje zakupy. Pozostałe worki rozdamy mieszkańcom Częstochowy podczas sobotniej akcji ekologicznej zainicjowanej przez mieszkańców Dźbowa.
Spotkanie organizowane jest przez Fundację Rething i Stowarzyszenie CZ-ART w ramach cyklu spotkań Start The Change. Dla uczestników pomiędzy 14 a 24 rokiem życia przewidziany jest poczęstunek w postaci pysznego ciasta i do wyboru: kawy lub herbaty.
Projekt współfinansowany z środków Unii Europejskiej.

Szczegóły

Data:
24 września
Czas:
16:30 do 18:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/319447159322506

Miejsce

To Tu Częstochowa
Jasnogórska 15 42-202 Częstochowa + Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/totuczestochowa/