PIĄTEK - 18 CzerwcaSOBOTA - 19 CzerwcaNIEDZIELA - 20 Czerwca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Targi ogrodnicze w Częstochowie | 15 – 16 maja

15 maja - godz. 09:00 do 16 maja - godz. 19:00

Po rocznej przerwie powrócą majowe Targi Ogrodnicze. Częstochowski oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa zorganizuje je na placu przy LO im. Sienkiewicza.

Dokładnie w połowie maja, tj. nazajutrz po tzw. zimnych ogrodnikach na placu szkolnym przy Liceum im. Sienkiewicza (Al. NMP 56) w Częstochowie rozpocznie się dwudniowy ogrodniczy festyn. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, częstochowski oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa powraca do trwającej od kilku dziesięcioleci tradycji organizowania majowych Targów Ogrodniczych.

Już tradycyjnie ta wiosenna impreza będzie doskonałą okazją nie tylko do zakupów, ale i do swoistego “przeglądu” tego, co ogrodnicy w tym sezonie mają wyjątkowego do zaoferowania. Z pewnością będą to najciekawsze gatunki i odmiany roślin rabatowych, balkonowych i tarasowych. Nie zabraknie najatrakcyjniejszych drzewek i krzewów ozdobnych, także takich o nieco wyszukanych formach. Według zapowiedzi prezentowana będzie także kolekcja roślin cebulowych.

– Niewątpliwie Targi Ogrodnicze to niepowtarzalna okazja do podpatrzenia i kupienia tego, co każdego miłośnika roślin ucieszy. Dodatkową frajdą jaką oferują Targi jest możliwość bezpośredniej rozmowy na “uprawowe” tematy z ogrodnikami, którzy sami oferowane rośliny wyhodowali. To taki targowy bonus, dla wielu fanów ogrodnictwa bardzo ważny – zapowiadają organizatorzy targów.

Atrakcyjność oferty zapewni kilkudziesięciu sprzedawców – ogrodników z regionu częstochowskiego i centralnej Polski. Przywiozą to, co mają najlepszego do pokazania i sprzedania.

Organizacja i ustawienie targowych stoisk będą uwzględniać wymogi sanitarnych obostrzeń.

Targi Ogrodnicze odbędą się 15 i 16 maja. Można w nich uczestniczyć od godz. 9 do 19.

Szczegóły

Start:
15 maja - godz. 09:00
Koniec:
16 maja - godz. 19:00
Strona internetowa:
https://gazetaregionalna.com/w-czestochowie-odbeda-sie-targi-ogrodnicze

Miejsce

IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa + Google Map