PIĄTEK - 5 CzerwcaSOBOTA - 6 CzerwcaNIEDZIELA - 7 Czerwca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tubis Trio – premiera płyty SO US – Częstochowa

04 kwietnia - godz. 19:00 do 21:00

Akustyczne trio jazzowe, które ma na swoim koncie 3 studyjne płyty The Truth (2017), Flashback (2018) oraz najnowszą So Us (2019). Zespół jest rozpoznawalny dzięki swojemu charakterystycznemu brzmieniu i autorskim kompozycjom.
więcej na: www.tubistrio.com

Bilety: na dniach rusza sprzedaż

Maciej Tubis idzie za ciosem. “So Us” to trzecia (czwarta licząc wydany w sierpniu album poświęcony pamięci Dawida Bajgelmana), studyjna płyta Tubis Trio w ciągu trzech lat. Od momentu premiery “The Truth” w 2017 zespół nie zatrzymuje się nawet na chwilę, a mimo iście szaleńczego tempa pracy jakość muzyki wzrasta. Pianista przyznaje, że kluczem dla tak wzmożonej twórczej aktywności okazały się koncerty: Zauważyliśmy, że największy pazur łapiemy grając na żywo i chcieliśmy, żeby nowa płyta również emanowała taką energią. Materiał powstał bardzo szybko, bo w niecały miesiąc, ale byliśmy na tyle ograni, że tyle czasu wystarczyło, żeby stworzyć spójny program płyty.

O ile świetnie przyjęty Flashback z ubiegłego roku był logicznym przedłużeniem “The Truth”, tak na “So Us” nie brakuje niespodzianek i świeżych rozwiązań. Nowe kompozycje faktycznie brzmią niezwykle żywo i energicznie, jeszcze większy nacisk położono na rytmikę i groove, chociaż nie brakuje tu też zaraźliwych melodii, z których trio przecież słynie. Myślę, że kształt nowej muzyki to wypadkowa naturalnej ewolucji zespołu i ilości zagranych wspólnie koncertów – kontynuuje lider. Tytuł płyty “So Us” należy zresztą rozumieć bardzo dosłownie. Chcieliśmy, żeby ta płyta była już totalnie nasza, w naszym stylu – podsumowuje pianista.

Chociaż autorem wszystkich kompozycji ponownie jest lider, to ich finalny kształt jest dziełem całego zespołu. Ponownie przyniosłem kilka pomysłów, które z czasem nabrały ostatecznej formy, ale trafił się też utwór, który dopiero podczas sesji został całkowicie przearanżowany. Ostatecznie zawsze idziemy tam, gdzie prowadzi nas muzyka.

Skład:
Maciej Tubis – fortepian
Paweł Puszczało – kontrabas
Przemysław Pacan – perkusja

Szczegóły

Data:
04 kwietnia
Czas:
19:00 do 21:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2693741287410616/

Miejsce

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 36 38
Strona internetowa:
http://gaudemater.pl/