Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ulica – spektakl online

28 marca - godz. 20:00 do 29 marca - godz. 20:00

Więcej info na https://www.facebook.com/events/251394466026981/
“Ulica” Daniela Odiji w reżyserii Iwo Vedrala to kolejny po “Tlenie” i “Dwojgu biednych Rumunów mówiących po polsku” spektakl udostępniony widzom online. Link do zapisu technicznego spektaklu będzie dostępny bezpłatnie tylko do obejrzenia i tylko w określonym czasie (24 h) na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym. Zapraszamy do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku – bez wychodzenia z domu.
Ulica Długa wcale nie jest długa. Być może nie jest wcale ulicą, a w każdym razie od dawna nie istnieje już na mapie miasta. A jednak w kilkudziesięciu niechronologicznie opowiedzianych epizodach to właśnie Długa tworzy mitologiczną opowieść współczesności. Pokora zabił Sobakę i powiesił go na gałęzi starodawnego dębu, mały Mąka wyłuskuje kotom oczy, Helenka chowa się w dziurze w ziemi a Antoniuk z butelką taniego wina jedzie do Ustki napisać wiersz. Ktoś sprzedaje pieczone kurczaki, których nikt nie chce kupić, ktoś inny przygląda się latającym ponad dachami gołębiom i próbuje wyobrazić sobie ich perspektywę. Właściwie nikt nie jest trzeźwy, zmęczone ciała przesuwają się z mozołem, ale jednocześnie zadziwiającą godnością wzdłuż poszarpanych ścian ulicy.
Ulica to spektakl dotykający bezpośrednio tkanki miejsca i jednocześnie fantastyczna opowieść o jego genezie. Czarna, brutalna i piekielnie zabawna bajka dla dorosłych.
Reżyseria: Iwo Vedral
Scenografia i kostiumy: Tomasz Brzeziński
Muzyka: Jakub Orłowski
Występują: Bożena Borek, Igor Chmielnik, Paulina Fonferek, Adam Jędrosz, Jerzy Karnicki, Krzysztof Kluzik, Hanna Piotrowska, Marta Turkowska
Prapremiera: 9 kwietnia 2016 r.

Szczegóły

Start:
28 marca - godz. 20:00
Koniec:
29 marca - godz. 20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/251394466026981/

Miejsce

ONLINE