PIĄTEK - 5 MarcaSOBOTA - 6 MarcaNIEDZIELA - 7 Marca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Umysł gwałciciela. Wykład on-line.

05 lutego - godz. 19:30 do 21:30

❗️ TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH ❗️
❓ Dlaczego ludzie dokonują zgwałceń ?
❓ Jak wygląda atak seksualny z perspektywy sprawcy ?
❓ Ilu sprawców zgwałceń przechodzi do zabijania swoich ofiar ?
❓Czy jest możliwe odczuwanie przez gwałciciela jednocześnie podniecenia seksualnego i nienawiści wobec ofiary ?
❓ Czy zdrowy psychicznie napastnik może próbować umówić się na kolejną „randkę” z ofiarą dokonanego właśnie gwałtu ?
❓ Jak często gwałcicielki współdziałają z innymi osobami ?
❓ Ile ofiar miał na sumieniu najbardziej aktywny gwałciciel ?
❓ Jakie informacje są kluczowe dla sporządzenia profilu psychologicznego nieznanego sprawcy gwałtu ?
👉 Podczas tego wykładu prześledzimy psychikę gwałcicieli oraz gwałcicielek, działających w pojedynkę jak też w grupie. Zastanowimy się między innymi nad pytaniem, czy gwałt to odpowiedź na potrzeby seksualne sprawcy. Przedstawimy przypadki zgwałceń, charakterystyki sprawców i ich motywacje. Omówimy możliwości profilowania psychokryminalnego nieznanych sprawców gwałtów, także w odniesieniu do przestępstw seryjnych.
Uprzedzamy, że treści wykładu zawierają drastyczne, trudne emocjonalnie opisy. Opieramy się na prawdziwych przypadkach napaści seksualnych oraz doświadczeniach diagnostyczno-sądowych.
📌 Prowadzący: Dariusz Piotrowicz, psycholog, biegły sądowy, wykładowca akademicki. Kierownik i twórca studiów podyplomowych „Psychologia śledcza w praktyce operacyjnej i procesowej” na UHSWPS. Na codzień pracujący w obszarze psychologii policyjnej i śledczej.
📌 Termin: 5 lutego 2021 r. od 19.30 do 21.30. W tym czasie przewidujemy 1,5 godzinny wykład z prezentacją oraz 30 min na Wasze pytania.
📌 Cena: Udział w wykładzie na żywo – 45 zł/os. ( osoby, które brały udział w co najmniej jednym z poprzednich wykładów- 40 zł). Udział w wykładzie na żywo+ dostęp do nagrania wykładu w jeden wybrany dzień weekendu ( sobota LUB niedziela w godzinach 10:00- 22:00) – 75 zł. Dostęp wyłącznie do nagrania wykładu na jeden wybrany dzień weekendu- sobota LUB niedziela (od godziny 10:00 do godziny 22:00)- 60 zł.
📌 Wymaganie techniczne- darmowa aplikacja ClickMeeting przy korzystaniu z telefonów lub tabletów; w przypadku korzystania z komputera następuje połączenie przez przeglądarkę internetową ).
📌 Odbiorcy: wszyscy zainteresowani tematem.
❗️ Warunkiem udziału w wykładzie jest przesłanie nam mailem (z adresu mailowego, który będzie służył do połączenia przez ClickMeeting) potwierdzenia dokonania przelewu na konto:
👉 Centrum Psychotraumatologii Klinicznej i Sądowej,
41 1140 2004 0000 3902 7535 0077.
W tytule przelewu prosimy wpisać tytuł wykładu oraz informację odnośnie formy udziału: na żywo/na żywo+nagranie (+ informacja czy sobota czy niedziela)/nagranie (+podanie czy sobota czy niedziela )/+zaświadczenie.
❗️ Potwierdzenia dokonania przelewu wysyłajcie na adres gabinet@psychologowie.net
❗️ W przypadku rezygnacji z wykładu opłatę zwracamy tylko do czasu wysłania linku z dostępem (zazwyczaj dwa-trzy dni przed terminem wykładu). Po tym czasie zwrot kosztów nie będzie możliwy! Nie zwracamy również wpłat, kiedy zapomnicie o wykładzie/ spóźnicie się na niego i nie mamy już możliwości zaakceptowania Waszej obecności, bo spotkanie trwa/ kiedy macie kłopot z internetem/kiedy nie sprawdzacie SPAMU i nie zauważycie wysłanego linku. Z naszych doświadczeń wynika, że Onet ma bardzo duże opóźnienia w dostarczaniu maili, a czasem w ogóle nie docierają. W miarę możliwości proponujemy korzystanie z innych adresów mailowych.
📌 Na życzenie przesyłamy mailowo faktury.
📌 Wykład jest prowadzony na żywo z możliwością późniejszego odsłuchania – patrz pkt. “Cena”.
📌 Na życzenie wystawiamy zaświadczenia o udziale- w wersji elektronicznej są darmowe, w wersji papierowej z wysyłką pocztą za dopłatą- 30 zł. Zgłoszenia odnośnie zaświadczeń przyjmujemy tylko do 5 lutego. Po tym terminie zaświadczenia nie będą wystawiane.
❗️ Nie wyrażamy zgody na nagrywanie wykładu i udostępnianie go osobom, które nie opłaciły swojego udziału. Całość wystąpienia jest chroniona prawami autorskimi.
📌 Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 5 lutego 2020 r. do godziny 15:00.
ZAPRASZAMY!

Szczegóły

Data:
05 lutego
Czas:
19:30 do 21:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1149235512192269/

Miejsce

ONLINE