PIĄTEK - 21 StyczniaSOBOTA - 22 StyczniaNIEDZIELA - 23 StyczniaWOŚP Program 2022
  • Koncert Kortez Kwadro Tour / Częstochowa / 19.04.2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Vegetarian Calendar 2022/Premiera kalendarza/Wernisaż wystawy

11 grudnia, 2021 - godz. 18:00

19 listopada ukazał się Vegetarian Calendar 2022 złożony
z artystycznych, czarno-białych aktów, których bohaterkami są wegetarianki i weganki. Autorem cyklicznego projektu jest Roland Okoń, wrocławski fotograf, który w ten sposób zachęca do przejścia na dietę roślinną.
Przed obiektyw zaprasza bardzo różne kobiety. Wśród nich są także te znane, w tym aktorki, jak Paulina Holtz czy Agata Buzek. – Wierzę, że pewne treści nie docierają do odbiorców wprost, ale na zasadzie skojarzeń zostają w podświadomości. Myślę, że ten projekt ma właśnie taki potencjał. Pokazuje, że weganki czy wegetarianki to normalne dziewczyny. Mają ciało – mówiła Agata Buzek
Do najnowszego kalendarza zaproszenie przyjęły: modelki Kamila Fornalik, Zuzanna Rybińska i Ania Lisia, fizjoterapeutka Marta Murawska, kucharka i blogerka Hanna Pundak, tancerki Julia Tąpała
i Aleksandra Luna Domin, rekruterka Klaudia Licka, a także studentki Asia Żogała, Alicja Szkudlarek oraz Aleksandra Poczykowska.
Czarno-białe zdjęcia są utrzymane w charakterystycznym dla Rolanda Okonia stylu. Cechuje je przemyślana kompozycja, wyważone proporcje, malarskie wykorzystanie światłocienia. Autor projektu dołączył do każdej fotografii krótkie maksymy, którymi tegoroczne modelki tłumaczą przejście na wegetarianizm czy weganizm.
W kalendarzu fotograf oznaczył też dni poświęcone zwierzętom lub środowisku, jak Dzień Bez Mięsa, Dzień Cyrku Bez Zwierząt, Dzień Bez Futra czy Dzień Ziemi.
Kalendarz w wersji limitowanej będzie można zakupić podczas wernisażu, a także na www.vegetariancalendar.com
O Autorze:
Roland Okoń studiował architekturę, a po studiach zaangażował się
w tworzenie alternatywnej polskiej sceny muzycznej. Jego największą pasją jest jednak fotografia.
Zdjęcia autorstwa Rolanda Okonia pojawiały się na okładkach magazynów i płyt. Można było je podziwiać także na wystawach
w Berlinie, Pradze, Warszawie, Krakowie, Londynie czy Nowym Jorku. Za swoje prace był wielokrotnie nagradzany w konkursach fotograficznych, m.in. VIVA Photo Awards oraz Playboy Fotoerotica.
Był też członkiem jury na Międzynarodowym festiwalu Fotografii TIFF. Współpracował z teatrami (m.in. Polskim we Wrocławiu czy Lubuskim w Zielonej Górze), festiwalami (jak Biennale sztuki WRO, Avant Art Festival, WrocLove Design Festival) i wydawnictwami muzycznymi (EMI Music Polska, Warner Music Polska).
Jest założycielem autorskiej fotogalerii OKO oraz współzałożycielem galerii fotografii AMI.
Wydarzenie organizowane będzie w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałaniu pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. 

Szczegóły

Data:
11 grudnia, 2021
Godzina:
18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2653870598254358/

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map