PIĄTEK - 2 CzerwcaSOBOTA - 3 CzerwcaNIEDZIELA - 4 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASpaceFestival 2023 Częstochowa PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

VII Zalew Biegaczy | Poraj

27 sierpnia - godz. 09:00

Mamy zaszczyt zaprosić Was serdecznie na VII edycję biegu pod nazwą „VII Zalew Biegaczy”, który odbędzie się w dniu 27 sierpnia 2023 roku. Bieg ten jest częścią Grand Prix Powiatu Myszkowskiego i stanowi wyjątkowe wydarzenie sportowe na lokalnej mapie.

Celem naszego biegu jest przede wszystkim promocja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej. Chcemy także promować Gminę Poraj, która dba o kulturę fizyczną swoich mieszkańców. Pragniemy zachęcić do zdrowego stylu życia oraz aktywizować lokalną społeczność. Naszym celem jest również wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich oraz kształtowanie i promowanie pozytywnych wzorców zachowań wśród dzieci i młodzieży. Bieg ma za zadanie propagować aktywność fizyczną wśród najmłodszych dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.

Trasa biegu będzie różnorodna, obejmująca nawierzchnię asfaltową, gruntowo-piaszczystą oraz obszary leśne przyległe do wód Zalewu. Trasa zostanie odpowiednio oznakowana, choć nie posiada atestu PZLA. Mapę trasy można znaleźć na stronie http://www.marinaporaj.org.pl/. Na trasie biegu, co 3 km, 6 km i 9 km, znajdować się będą punkty z wodą, zapewniające uczestnikom odpowiednie nawodnienie.

Podczas biegu, który odbędzie się w Marina Poraj, ul. Wojska Polskiego 71, Jastrząb, 42-360 Poraj, zaplanowany jest szereg atrakcji. Przed startem głównego biegu na dystansie około 12 km odbędzie się bieg dodatkowy na dystansie 5 km, a dla najmłodszych uczestników przewidziany jest bieg na dystansie 500 m. Program imprezy obejmuje także pracę Biura Zawodów oraz dekorację zwycięzców poszczególnych kategorii.

Bieg jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, zarówno dla osób zrzeszonych w klubach sportowych, jak i dla amatorów. Zachęcamy do udziału zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Nasze wydarzenie ma na celu integrowanie społeczności lokalnej, dlatego każdy biegacz będzie mile widziany.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w „VII Zalewie Biegaczy” i wspólnego spędzenia aktywnej niedzieli pełnej sportowych emocji. To doskonała okazja do spotkania się z pasjonatami biegania, zdobycia nowych doświadczeń i sprawdzenia swoich umiejętności.

Pragniemy podkreślić, że nasza impreza odbywa się dzięki wsparciu Gminy Poraj, Stowarzyszenia Marina Poraj, Centrum Integracji Społecznej w Poraju, Spółdzielni Socjalnej Proactive, Centrum Informacji Turystycznej w Poraju oraz Towarzystwa Sportowego LIBERO. To dzięki ich zaangażowaniu możemy zorganizować ten wyjątkowy bieg dla Was.

Liczymy na Waszą obecność i udział w „VII Zalewie Biegaczy”. Dołączcie do naszej społeczności biegaczy, cieszcie się aktywnością fizyczną i wspólnie przekraczajcie kolejne cele. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które zostanie na długo w Waszej pamięci.

Szczegółowe informacje dotyczące trasy, regulaminu i programu imprezy znajdziecie na naszej stronie internetowej. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, śmiało skontaktujcie się z nami. Czekamy na Wasze zgłoszenia i liczymy na Waszą obecność.

Zapraszamy do wspólnego biegania i doskonałej zabawy podczas „VII Zalewu Biegaczy”! 

Szczegóły

Data:
27 sierpnia
Godzina:
09:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/570781495124928

Miejsce wydarzenia

Marina Poraj
Wojska Polskiego 71
Poraj, śląskie 42-360 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia