PIĄTEK - 9 KwietniaSOBOTA - 10 KwietniaNIEDZIELA - 11 Kwietnia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztat Joga&Ajurweda. Ajurwedyjski masaż głowy i prozdrowotne zastosowanie olejów.

16 stycznia - godz. 10:00 do 13:00

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie z jogą i ajurwedą w Sati Studio. Tym razem tematem przewodnim będzie automasaż głowy, oraz zastosowanie i właściwości olejów wykorzystywanych do masażu w ajurwedzie.
✨✨✨
Proponujemy zarówno pogadanki tematyczne jak i zajęcia praktyczne.
Spotkanie rozpocznie się praktyką Hatha Jogi, po której nastąpią wykłady dotyczące Jogi i Ajurwedy.
Główny temat, czyli ajurwedyjski automasaż głowy (shiro abhyanga) zgłębimy zarówno w teorii jak i praktyce.
Wspólnie spożyjemy ajurwedyjski posiłek.
Na pewno znajdzie się również chwila na wspólną praktykę wyciszenia umysłu.
Masaż (abhyanga) łączy w sobie moc terapeutycznego dotyku z leczniczymi właściwościami olejków, ziół i aromatów. Aurwedyjski masaż głowy pomaga zrównoważyć energię życiową krążącą po ciele, co gwarantuje fizyczne i psychiczne zdrowie. Wspomaga on układ nerwowy łagodząc stres; pobudza układ limfatyczny, łagodzi chroniczną sztywność karku i ramion; zwiększa pobór tlenu w tkankach i poprawia krążenie. Masaż głowy może być również stosowany do stymulowania wzrostu włosów, poprawy koncentracji i łagodzenia bólu migrenowego.
Podczas warsztatów:
– odbędzie się praktyka hatha jogi i koncentracji umysłu,
– zapoznasz się z podstawowymi zasadami Jogi i Ajurwedy,
– poruszymy temat masażu i automasażu w ajurwedzie (abhyanga) i tego jak oddziałuje na organizm, oraz poznasz właściwości olejów stosowanych do masażu
– nauczymy się podstawowego automasażu głowy (shiro abhyanga)
– spożyjemy ajurwedyjski posiłek
* tradycyjnie masaż wykonuje się przy użyciu oleju, dlatego prosimy uczestników ubranie koszulki z możliwością odkrycia ramion. Jeśli ktoś po warsztatach nie wybiera się od razu do domu (aby móc zmyć olej z głowy) będzie mógł praktykować „na sucho”. Zapewniamy olej do masażu.
Ajurweda– tak zwana medycyna natury- to tradycyjny system leczniczy wywodzący się z Indii, liczący sobie ponad 5 tys. lat. Zawiera w sobie kompleksowy przekaz na temat człowieka, jego zasobów i siły. Opisuje metody lecznicze, diety, leki, a także zachowania pomagające pomnażać zdrowie jak i te, które wpływają na człowieka niekorzystnie. Przede wszystkim wspiera profilaktykę zdrowia. Dzięki ajurwedzie prościej jest zrozumieć istotę życia.
Joga– stała się popularna na całym świecie jako system ćwiczeń fizycznych służący wzmocnieniu i uelastycznieniu ciała oraz łagodzeniu stresu, który polega na przyjmowaniu określonych pozycji (Asan). Zawiera również techniki koncentracji umysłu i medytacji, służące wyciszeniu i regeneracji.
Joga i Ajurweda to rozległe dziedziny biorąc pod uwagę zarówno ich tradycyjny, jak i nowoczesny rozwój, a także ogromną różnorodność zagadnień i praktyk, który każda z nich może obejmować.
Joga to nie tylko asany, a Ajurweda to nie tylko zioła, mimo że to ważne aspekty tych dziedzin. Zarówno Joga jak i Ajurweda odnoszą się do całokształtu życia. Pomiędzy Ajurwedą i Jogą istnieją ścisłe zależności, a w połączeniu ich dobroczynny wpływ działa ze zdwojoną siłą.
Spotkanie poprowadzą przedstawicielki stowarzyszenia Masz Wszystko w Sobie, dyplomowane konsultantki ajurwedy II stopnia (JIVA ayurveda) Weronika Gawrys oraz Marzenna Kubicz- Kasińska.
✨Kiedy?
W sobotę 16 stycznia o godzinie 10.00-13.00
✨Koszt:
120zł
✨Miejsce:
Sati Studio, Częstochowa, ul. Spadek 9

Szczegóły

Data:
16 stycznia
Czas:
10:00 do 13:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1442656362571773/

Miejsce

Sati Studio
ul.Spadek 9, 42-202 Częstochowa + Google Map