PIĄTEK - 4 GrudniaSOBOTA - 5 GrudniaNIEDZIELA - 6 Grudnia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty Dna Miednicy

06 listopada - godz. 18:00 do 19:00

Być może wielu z Was słyszało o “ćwiczeniach mięśni Kegla”. Jednak długa droga prowadziła od ćwiczeń amerykańskiego urologa Arnolda Kegla, do dzisiejszego, naukowo ugruntowanego, treningu mięśni dna miednicy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu stworzyliśmy własną koncepcję, tzw. trening metodą BeBo® , której skuteczność została już niejednokrotnie potwierdzona.
Wskazania do ćwiczeń mięśni dna miednicy
Opracowane w Szwajcarii ćwiczenia na mięśnie dna miednicy mają na celu prewencję, terapię oraz przeciwdziałanie konsekwencjom zbyt słabych mięśni dna miednicy, takich jak: nietrzymanie moczu, dolegliwości bólowe pleców, niestabilność kręgosłupa, opadanie narządów jamy brzusznej, problemy związane z prostatą czy erekcją. Koncepcja ta stosowana jest również w rehabilitacji ginekologicznej, urologicznej, po operacjach podbrzusza, a także po porodach.Zdrowsze i elastyczniejsze mięśnie dna miednicy wpływają pozytywnie m.in. na utrzymywanie prawidłowej postawy, zmniejszenie dolegliwości bólowych pleców czy życie seksualne, stąd coraz większą wagę przywiązuje się do treningu tej części ciała. Tak jak i o pozostałe mięśnie, również powinniśmy trenować i dbać o mięśnie dna miednicy – zaczynając od codziennych czynności w domu, podczas pracy, podczas uprawianego sportu, itp.
Integracja treningu BeBo® z czynnościami życia codziennego i wolnego czasu jest naszym najważniejszym założeniem. Każdego dnia mięśnie dna miednicy, plecy, krążki międzykręgowe i stawy narażone są na małe i duże przeciążenia. Osiągnięciem treningu BeBo® jest ich zredukowanie.
Każda zmiana wzorca chodu lub utrzymywania postawy potrzebuje początkowo dyscypliny i odpowiednio konsekwentnej adaptacji do codziennych przyzwyczajeń. Pierwsze kroki obejmują:
– naukę utrzymania prawidłowej postawy ciała;
– dobranie idealnej dyscypliny sportowej w zależności od osłabionych mięśni i dolegliwości bólowych;
– dopasowanie indywidualnego treningu.
Zróżnicowany repertuar ćwiczeń w różny sposób bodźcuje nasze mięśnie. Dlatego zaleca się możliwe urozmaicać treningi.
Jeśli masz pytania, bądź chcesz zdobyć więcej informacji, skontaktuj się z terapeutą BeBo® Ewą Sfefaniw pod nr tel.888 499 748 i dołącz do naszych warsztatów!
Terapeuci BeBo® oferują trening mięśni dna miednicy dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Szczególnie polecamy ćwiczenia mięśni dna miednicy w ciąży i po porodzie.
Nasze warsztaty to cykl siedmiu 60-cio minutowych spotkań!
WARUNKIEM PRZYSTAPIENIA DO ZAJEC JEST:
1. wpłata 350 złotych za cały cykl (7 zajec ) do dnia 4 listopada na nr konta:
53 1050 1142 1000 0091 4911 8987 JEST LEPIEJ
2. wysłanie imienia i nazwiska na nasz mail kontakt@jestlepiej.pl
Serdecznie zapraszamy!!!!!
źródło: www.beckenboden.com

Szczegóły

Data:
06 listopada
Czas:
18:00 do 19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/507918720091610/

Miejsce

Jest Lepiej
ul. Wilsona 6, 42-200 Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.jestlepiej.pl/