PIĄTEK - 17 WrześniaSOBOTA - 18 WrześniaNIEDZIELA - 19 Września
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Weekend z 18. Millenium Docs Against Gravity w kinie OKF ILUZJA

10 września - godz. 16:30 do 12 września - godz. 20:30

⭐ Jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie i największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce.
⭐ Wiele filmów prezentowanych w programie 18. Millennium Docs Against Gravity dotyczy aktywizmu i wzywa do działania na rzecz lepszego, równego i ekologicznego świata. W tym roku szczególną uwagę organizatorzy poświęcili filmom, które pokazują ludzi aktywnie działających na rzecz ekologii, praw człowieka oraz warunków pracy.
▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️
👉 10.09 godz.16:30
NAJPIĘKNIEJSZY CHŁOPIEC NA ŚWIECIE (The Most Beautiful Boy in the World)
Szwecja, 2021, 93 min., reż. Kristina Lindstroem, Kristian Petri
W 1970 roku Luchino Visconti szukał młodego chłopca, który mógłby wcielić się w rolę Tadzia w ekranizacji „Śmierci w Wenecji” Tomasza Manna. Angaż otrzymał 15-letni BjörnAndresen. Visconti okrzyknął go „najpiękniejszym chłopcem na świecie”. Ten przydomek przykleił się do Björnana resztę życia i stał się jego przekleństwem. Film ukazuje kulisy powstania legendarnego dzieła oraz odsłania struktury władzy w przemyśle filmowym, które dzisiaj szerzej dyskutuje się dzięki ruchowi #metoo.
👉 10.09 godz.18:30
GORBACZOW. RAJ (Gorbachev. Heaven)
Łotwa, Czechy, 2020, 100 min., reż. Witalij Manski
Michaił Gorbaczow, 89-letni ostatni lider Związku Radzieckiego, przyjmuje w swoim domu reżysera Witalija Manskiego. W lekkim stylu prowadzą rozmowy o poważnych sprawach. Program pieriestrojki i głasnosti Gorbaczowa miał naprawić państwo. Jednak jego własny naród oskarża go o zniszczenie imperium. Z takim ciężarem dawny przywódca żyje w luksusowej rezydencji na przedmieściach Moskwy, wspominając swoją żonę Raisę i czasy, które zmieniły świat.
▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️
👉 👉 11.09 godz. 16:30
TAŃCZĄCA Z REKINAMI (Playing With Sharks)
Australia, 2020, 90 min., reż. Sally Aitken
Zachwycający pod względem wizualnym portret żywej legendy w świecie nurkowania – Valerie Taylor, której nieustraszona pasja do rekinów nie zna granic. W latach 50. XX wieku była łowczynią rekinów. Z czasem zamieniła włócznię na aparat fotograficzny i stała się aktywną działaczką na rzecz ochrony tych groźnych stworzeń. Odważyła się podejść bliżej do rekina niż ktokolwiek wcześniej, dzięki czemu np. współpracowała ze Spielbergiem przy „Szczękach”.
👉 👉 11.09 godz. 18:15
POLAKÓW PORTRET WŁASNY (Polish Self-Portrait)
Polska, 2021, 110 min., reż. Jakub Drobczyński, Maciej Białoruski, Robert Rawłuszewicz
„Kończą się małżeństwa. Kończą się życia. Będzie ciężko, jak to wszystko się skończy. Dobrze, że chociaż z wami mogę porozmawiać. W cudzysłowie, oczywiście” – mówi Piotr, który od miesiąca siedzi zamknięty we własnym mieszkaniu. W tej samej sytuacji znaleźli się praktycznie wszyscy Polacy. W izolacji czekają na szczepionkę, która wyleczy ich z wirusa samotności. Film stanowi roczny zapis pandemicznej rzeczywistości w Polsce.
▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️
👉 👉 👉 12.09 godz.17:15
ŚLEDZTWO W DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI (The Mole Agent)
Chile/ Niemcy/ Hiszpania, 2020, 86 min., reż. Maite Alberdi
83-letni Sergio zostaje szpiegiem w domu spokojnej starości i bada, czy jego pensjonariusze są dobrze traktowani. Prawdziwym powodem ich nieszczęścia jest jednak coś innego… Ten nominowany do Oscara film to wyjątkowa medytacja nad współczuciem i samotnością ze wspaniałymi bohaterami i zwrotami akcji.
👉 👉 👉 12.09 godz. 19:00
STAMBUŁ BEZ SMYCZY (Stray)
USA, 2020, 70 min., reż. Elizabeth Lo
Kto nie lubi historii opowiadanych z punktu widzenia czworonogów? Tym razem bezdomne psy oprowadzają nas po Stambule – gigantycznej metropolii, gdzie przeżycie każdego dnia to dla nich walka. Nasi bohaterowie zaprzyjaźniają się z grupą młodych Syryjczyków, którzy, tak jak oni, nie mają dachu nad głową. Po raz kolejny widzimy, jak wspaniała może być więź człowieka z czworonogiem

Szczegóły

Start:
10 września - godz. 16:30
Koniec:
12 września - godz. 20:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/968321967346500/

Miejsce

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.okf.czest.pl