PIĄTEK - 14 CzerwcaSOBOTA - 15 CzerwcaNIEDZIELA - 16 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wernisaż Genus Triplex Szymona „Sapera” Maliszewskiego

21 czerwca - godz. 19:30

- -

Genus Triplex to wystawa na której zostaną zaprezentowane trzy serie obrazów Szymona „Sapera” Maliszewskiego” powstające na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
Animalium – portrety zwierząt, inspirowane licznymi podróżami autora do miejsc gdzie łatwiej spotkać dzikie zwierze niż człowieka
Calvarias Animalium – zwierzęce czaszki, nawiązujące do codziennego zajęcia autora – tatuowania
Seria Spiska – abstrakcyjne pejzaże malowane w górach, mocno związane z miejscem w którym powstają

Szymon „Saper” Maliszewski
Absolwent Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w
Częstochowie, kierunek: ceramika użytkowa. Studiował malarstwo na
Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie, jednak po dwóch latach rzucił studia i poświęcił się nauce tatuowania. Do dziś wspominasłowa kolegi z roku: „Nie pozwolą mi uczyć się malarstwa, bosłabo rzucam piłką na WF-ie”.

W czasie gdy zaczynał tatuować, podejmował się dodatkowo pracy jakokucharz. Skończył dwuletni kurs gastronomiczny zdając egzamin państwowy i po odebraniu świadectwa zakończył przygodę z kuchnią, mówiąc:”Wiem już tyle o restauracjach, że nigdy nie chcę mieć swojej”.

Prowadzi salon tatuażu SPRS Tattoo w Częstochowie, tatuuje w stylu
linearnym, dotwork i blackwork. Poza tatuowaniem, jego największą pasją jest muzyka, realizacja koncertów i teledysków, niekiedy częściej jest w trasie niż w swoim salonie. Od dwudziestu lat jest związany z wieloma zespołami, można go spotkać za sceną koncertów i festiwali w całym kraju.

Malarstwo „Sapera” jest dla niego odskocznią od codziennego
tatuowania, w tym od zamknięcia do małego formatu. W swoich obrazach nawiązuje do wykonywanych tatuaży treścią, monochromatycznością oraz prostą formą. Maluje w bacówce położonej na Spiszu (rejon między Tatrami i Pieninami), której okolica pozwala wyciszyć się i skupić na czerpaniu inspiracji z natury. Od 2005 roku wielokrotnie można było oglądać jego prace na wystawach zbiorowych i autorskich. Jego ulubieni artyści to między innymi: Józef Chełmoński, Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski, Alfons Mucha i Stanisław Ignacy Witkiewicz 

Szczegóły

Data:
21 czerwca
Godzina:
19:30
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/281775314947308

Miejsce wydarzenia

Konduktorownia
Marszałka Józefa Piłsudskiego 34/36
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map