PIĄTEK - 27 StyczniaSOBOTA - 28 StyczniaNIEDZIELA - 29 StyczniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAWOŚP CZĘSTOCHOWA 2023 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż jubileuszowej wystawy twórczości Rafała Stępniaka

9 grudnia, 2022 - godz. 19:00

Zapraszamy na wernisaż jubileuszowej wystawy twórczości Rafała Stępniaka.

Rafał Stępniak

Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego Akademii im. Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Częstochowski). Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem zdobył w pracowni profesora Wincentego Maszkowskiego i profesora Leona Macieja. Był stypendystą Fundacji Francuskiej.
Emerytowany pedagog – kilkadziesiąt lat uczył o sztuce w IV LO im. H. Sienkiewicza. Jako animator kultury przeprowadził szereg plenerów ogólnopolskich. Brał udział w przeszło 130 wystawach zbiorowych ogólnopolskich i środowiskowych. Zorganizował blisko 30 prezentacji indywidualnych w kraju i za granicą. 35-lecie pracy twórczej artysta świętował pokazem swojej sztuki w Muzeum Częstochowskim.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, powrócił do rzeźby. Główną domeną jego twórczości są balansujące na granicy abstrakcji i figuracji obrazy wyróżniające się akcentami mocnych, nasyconych barw.

W Galerii pokaże prace zaprezentowane w Nakle Śląskim w Centrum Kultury Śląskiej oraz namalowane specjalnie na wystawę w Galerii 4 Arte.

Szczegóły

Data:
9 grudnia, 2022
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/882841169741561/

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map