PIĄTEK - 22 PaździernikaSOBOTA - 23 PaździernikaNIEDZIELA - 24 Października
Festiwal Smaku - MENU
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Dagmary Dziewiątkowskiej

09 października - godz. 16:45

Dagmara Dziewiątkowska uprawia malarstwo abstrakcyjne. W swojej twórczości dąży do maksymalnego uproszczenia formy przekazu. Jak sama mówi, maluje z serca, starając się przenieść na płótno to, co w danym momencie czuje.
Wystawa w Ośrodku Promocji Kultury potrwa do 18 października. Galeria Ośrodka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
▶︎ Dagmara Dziewiątkowska
Dagmara Dziewiątkowska urodziła się w Częstochowie. Z wykształcenia jest ekonomistką i fizjoterapeutką. Malowanie jednak od dziecka było jej pasją. Wychowała się bowiem w artystycznej rodzinie.
Maluje głównie obrazy abstrakcyjne. Pozwala jej to na swobodną zabawę kolorem, fakturą, techniką i mediami. Inspiracje czerpie z otaczającego ją świata: ziemi, lasów, oceanów, nieba oraz wielkich miejskich aglomeracji.
W swojej twórczości dąży do maksymalnego uproszczenia formy przekazu. W czasach ogólnego zgiełku i chaosu, artystka postanowiła zamknąć myśli w prostych formach, symbolizujących ład i harmonię. Nastrój prac artystki charakteryzuje więc spokój, osiągnięty dzięki minimalistycznym kompozycjom, cechującymi się ograniczoną paletą kolorystyczną. Jak sama mówi, maluje z serca, starając się przenieść na płótno to, co w danym momencie czuje.
Swoje prace prezentowała między innymi w warszawskiej galerii sztuki Pragaleria.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/ 

Szczegóły

Data:
09 października
Godzina:
16:45
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/215123580535557/

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
częstochowa,
+ Google Map