PIĄTEK - 22 PaździernikaSOBOTA - 23 PaździernikaNIEDZIELA - 24 Października
Festiwal Smaku - MENU
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Irminy Sętowskiej

09 października - godz. 17:45

Wystawa „Bobokocoiny” Irminy Sętowskiej nawiązuje do kryptowalut i popularnego wśród artystów monetyzowania twórczości systemem NFT. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 października, ekspozycja będzie dostępna w Ośrodku Promocji Kultury do 3 listopada.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje reżim sanitarny.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
▶︎ Bobokocoiny
─ Temat kryptowalut, a szerzej cały system blockchain, zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Artyści zaczynają korzystać z cyfrowego sposobu monetyzacji swojej twórczości za pomocą systemu NFT ─ tłumaczy Irmina Sętowska. ─ Zauważyłam pewną zależność pomiędzy procesem „wykopywania” kryptowalut a procesem tworzenia sztuki. Zrozumienie tej korelacji pozwoliło mi na stworzenie własnej „waluty”. Zestandaryzowałam format prac-monet do wymiarów 20cm na 20 cm. Łączy je jednie wielkość, a każda z nich ma unikatowy, ręcznie malowany wzór związany z moim światem Boboków. Pomimo początkowej, bardzo technicznej inspiracji, ostateczny efekt ma w sobie dużo rzemieślniczego ducha. Prace na wystawę powstały dzięki wsparciu firmy Edding.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
▶︎ Irmina Sętowska
Irmina Sętowska (z domu Rydzykowska) to częstochowska projektantka i ilustratorka, ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, gdzie obroniła dyplom z grafiki i form wydawniczych. Studiowała na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W czasie studiów stworzyła koncept Boboków. Początkowo tworzyła maskotki, z czasem poszerzała stworzony świat o kolejne media ekspresji, takie jak ilustracje, obiekty powiązane z projektowaniem użytkowym czy tkaniny. W trakcie pobytu w Portugalii spontanicznie namalowała pierwszy mural z motywem Boboków. W tym czasie stworzyła również – przy współpracy z Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater – instalację artystyczną na Placu Biegańskiego. Ponadto współpracowała z jedną z najlepszych palarni kawy w Polsce – Coffee Proficiency, dla której przygotowywała ilustracje na opakowania. Następnym etapem jest mural, namalowany na jednej ze ścian w przejściu przy ul. Tuwima w Częstochowie, zrealizowany dzięki stypendium Prezydenta Miasta Częstochowy. Artystka planuje kontynuację muralu na przeciwległej ścianie. Swoją twórczość prezentowała między innymi podczas wystawy „Strange cult of Boboki” w 2019 roku, prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej „Iron Oxide”. Znalazła się na liście Twarzy Częstochowy.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/ 

Szczegóły

Data:
09 października
Godzina:
17:45
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/326124439283064/

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
częstochowa,
+ Google Map