PIĄTEK - 24 MarcaSOBOTA - 25 MarcaNIEDZIELA - 26 MarcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Katarzyny Sterny „Nadal mam walizkę w Berlinie”

24 lutego - godz. 18:00

grafika, kolaż graficzny
Galeria ZWIASTUN
wystawa trwa od 21/02 do 2/04/2023

Tematem wystawy (a wcześniej – pracy licencjackiej) autorka, Katarzyna Sterna uczyniła miasto Berlin. Tytuł Nadal mam walizkę w Berlinie pochodzi z repertuaru Marleny Dietrich i jest wyrazem subiektywnych emocji wobec tego miasta, wyłożonych językiem artystycznym. Artystka stosuje techniki kolażu i linorytu. Jej prace przedstawiają znane postacie związane z Berlinem, motywy (literackie, filmowe, architektoniczne), które się z tym miastem kojarzą.
Autorka o swojej wystawie:
„Uwielbiam Berlin i jego wielopłaszczyznową różnorodność, którą najlepiej widać na ulicach. Słup ogłoszeniowy, na którym nawarstwiam niemieckie gazety, przeplatane linorytami odbitymi na gazetach i pakowym papierze oraz cyfrowe kolaże i ciekawsze fragmenty grafik znalezionych w gazetach – najlepiej oddaje zróżnicowanie niemieckiej stolicy i jej niezwykły klimat jej ulic.
Witajcie w najbardziej ekstrawaganckim mieście na świecie, które chyba tylko dla żartu znajduje się
w Niemczech.”
**************
Katarzyna Sterna
W 2022 obroniła dyplom z grafiki warsztatowej pod kierunkiem dr Barbary Czapor-Zaręby na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Absolwentka Szkoły Grafiki Komputerowej w Krakowie. Obecnie jest projektantką w agencji Niebieski Lis oraz współtworzy rodzinną firmę.
Mówi o sobie, że najzwyczajniej lubi projektować. Trawestując słowa Tadeusz Kantora najlepszą inspiracją dla niej są „czynności codzienne, banalne, nudne, z którymi nikt nie wiąże żadnych nadziei”.
Prywatnie kocha rugby.

Szczegóły

Data:
24 lutego
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/885993642544751

Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Aleja Najswietszej Marii Panny 64, 42-217 Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 60 57
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia