PIĄTEK - 24 MarcaSOBOTA - 25 MarcaNIEDZIELA - 26 MarcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż Wystawy Konrada Rykały 'Spektrum Kinku’ Black Cat Studio + afterparty w Klubokawiarni Bank

24 lutego - godz. 19:00

Serdecznie zapraszamy na szczególny wernisaż rysunku Konrada Rykały 'Spektrum Kinku’ który odbędzie się o godzinie 19:00 w Black Cat Studio (Częstochowa, ul. Focha 35/37). Po wernisażu, o godzinie 21:00 przeniesiemy się do Klubokawiarni Bank (al. Kościuszki 2a) na afterparty, gdzie będziecie mogli obejrzeć dwa wyjątkowe występy- orientalnym tańcem oczaruje Was wspaniała Marishka, następnie dwoje członków projektu Shibari Fukku wprowadzi Was w japońską sztukę wiązania- shibari.
Wydarzenie jest o tyle wyjątkowe, że balansuje na granicy sztuki i erotyki będącej często tematem tabu. Będzie z pewnością tutaj szerokie pole do dyskusji, zaczerpnięcia wiedzy i wymiany opinii na temat seksualności, której można (a nawet powinno) nadać się formę sztuki.
Sam autor wystawianych rysunków jest postacią nietuzinkową, o wysokiej wrażliwości estetycznej. O swoich inspiracjach, edukacji artystycznej i podejściu do sztuki pisze tak:

„Tworzę z niewielkimi przerwami właściwie od zawsze. Przez kilka miesięcy chodziłem na kurs rysunku w Częstochowie, następnie rozpocząłem studia na kierunku malarstwa w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, ale studia te przerwałem na początku drugiego semestru. Od tamtej pory uczę się sam.
Nie kieruję się trendami, rysuję to na co mam ochotę. W ostatnim czasie tematem moich prac są ludzie. Często za modela robię sam, czasami korzystam z pomocy znajomych. Raz na jakiś czas w przypływie weny maluję martwą naturę. Swoje prace umieszczam w Internecie.
W październiku miałem swoją pierwszą wystawę w katowickiej kluboczajowni Teoria. Przedstawiłem tam siedem martwych natur namalowanych w latach 2019-2022.
Inspiracje czerpię z różnych źródeł. Oglądam dużo prac innych ludzi w Internecie, albumach czy wystawach. Moje martwe natury nawiązują do XVII wiecznych przedstawień Vanitas. Zdarza się, że na zdjęciach w Internecie czy jakimś magazynie widzę konkretny układ przedmiotów, zapamiętuję go, a potem wykorzystuję w obrazie. Portrety ludzi w ostatnim czasie głównie ocierają o tematykę kinków. Duży wpływ na to ma moje otoczenie, czy wewnętrzne pragnienia. Na pewno są to bardziej osobiste prace, za każdym razem obawiam się tego jak zostaną odebrane. Są to też prace, które są dla mnie zawsze osobistym wyzwaniem. O ile do martwych natur podchodzę lekko, maluję je bez bardzo dokładnego szkicu i nie zwracam tak bardzo uwagi błędy to do portretów podchodzę z większą uwagą i precyzją. Jeśli tylko twarz na portrecie różni się chociaż odrobię- od razu odbiór pracy jest gorszy.”

Szczegóły

Data:
24 lutego
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/701313215108336

Miejsce wydarzenia

Black Cat Studio
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska + Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia