PIĄTEK - 3 LutegoSOBOTA - 4 LutegoNIEDZIELA - 5 LutegoDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wernisaż wystawy Marii Cieślak-Gurgul

03 lutego - godz. 18:00

Maria Cieślak-Gurgul zaprezentuje nową wystawę w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 3 lutego 2023 roku o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny.

▶︎ Maria Cieślak-Gurgul

Maria Cieślak-Gurgul ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie, uzyskując dyplom technika sztuk plastycznych w specjalności biżuteria. Jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza) w Częstochowie. Jest członkinią Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza oraz Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Opolu. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m. in. w Szwecji, Finlandii, Francji.

Artystka prezentowała swoje obrazy na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Od lat maluje stosując najchętniej technikę olejną na płótnie. Sięga również po akryle, pastele i akwarele. Tematyką jej prac są najczęściej pejzaże, architektura, kwiaty, portrety, kompozycje figuralne. W 2021 roku prezentowała, wspólnie z Ireną Młynarczyk, wystawę „Światy równoległe”.

__
fot. Łukasz Kolewiński (wystawa malarstwa Marii Cieślak-Gurgul i Ireny Młynarczyk w Gaude Mater w 2021 roku)

– – –

Szczegóły na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/

Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/kalendarz/

Szczegóły

Data:
03 lutego
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/688423826277020

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map