PIĄTEK - 22 PaździernikaSOBOTA - 23 PaździernikaNIEDZIELA - 24 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Moniki Piśniak – Szelest

23 lipca - godz. 19:00

Szelest jest idealnym słowem opisującym to co jest przedstawione na obrazach, jest czymś cichym ledwo słyszalnym, często zupełnie nie do wychwycenia. Tak jak ciche słowa czy myśli kobiety, która zderzona z traumą cierpi. Nie ma odwagi głośno mówić, krzyczeć, bo została jest przypisana rola grzecznej kobiety, która ma spełniać odgórnie nadane role. A co jeśli nie może ich spełnić? Bo to nie zależy od niej. A co jeśli nie potrafi? Bo została okrutnie skrzywdzona… To jest ujęte w sposobie malowania, ten cichy krzyk, który jest szelestem.
Marek Czekaj o jej sztuce powiedział: Szelest jest tłem, dowodem istnienia otoczenia, czymś, co daje ukojenie i wypełnia pustkę, jest świadectwem obecności. Szelest wypełnia nicość. Szelest jest niezbędny. Otula. I tak jesteśmy do niego przyzwyczajeni, że gdy niesie w sobie emocje, skargę, żal, ból, trudno jest je zauważyć, czy uznać za coś wyjątkowego czy też godnego uwagi, wysiłku reakcji. W końcu to szelest przecież…
Monika Piśniak. Z wykształcenia jest doktorem nauk społecznych, informatykiem, ukończyła również studia z inżynierii środowiska. Aktualnie rozpoczyna III rok malarstwo sztalugowe na UJD w Częstochowie.
Wewnętrzna potrzeba wykorzystania potencjału oraz doświadczeń życiowych spowodowała, że jest również słuchaczką studiów podyplomowych z Arteterapii, pomocy psychologicznej, coachingu oraz terapii uzależnień.
W sztuce stawia przede wszystkim na strukturę, fakturę i ekspresyjne pociągnięcia pędzlem czy szpachlą. Jej obrazy przedstawiają jej wewnętrzne ciche szumy związane z przeżyciami i emocjami. Eksperymentuje w doborze technik oraz materiałów. Nie boi się pokazywania tego co czuje i jak postrzega otoczenie.

Szczegóły

Data:
23 lipca
Godzina:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/356449559428520

Miejsce wydarzenia

Klubokawiarnia Alternatywa 21
Mielczarskiego 20, 42-202 Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-202 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/SpoldzielniaAlternatywa21/