PIĄTEK - 27 StyczniaSOBOTA - 28 StyczniaNIEDZIELA - 29 StyczniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAWOŚP CZĘSTOCHOWA 2023 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy uczniów Technikum im. Prusa w Częstochowie

16 grudnia, 2022 - godz. 18:00

Uczniowie Technikum im. Bolesława Prusa przedstawią w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie wystawę zatytułowaną „Modern Vanitas”. Ekspozycja zawiera obrazy ilustrujące współczesne spojrzenie na motyw przemijania.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 16 grudnia 2022 o 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji na stronie: gaudemater.pl

▶︎ Modern Vanitas

Modern Vanitas to artystyczna prezentacja oczami młodzieży jednego z najbardziej znanych motywów sztuki. To wystawa przedstawiająca 15 prac uczniów kierunku fotografii i multimediów Technikum im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Prace zostały wyłonione w drodze konkursu wewnątrzszkolnego.

– Mimo kolorowych reklam, idealnych zdjęć z instagrama i wesołych filmików tik toka codzienne życie dość mocno doświadcza młodych ludzi – czytamy w opisie wystawy. – Temat przewodni wystawy, motyw marności i przemijania, jest próbą spojrzenia oczami młodych twórców na ten uniwersalny i ponadczasowy temat. Jak go rozumieją? Co czują? Zobaczmy na wystawie.

__
fot. fragment reprodukcji jeden z prac

– – –

Szczegóły na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/

Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/kalendarz/

Szczegóły

Data:
16 grudnia, 2022
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1488405734986433

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map