PIĄTEK - 10 GrudniaSOBOTA - 11 GrudniaNIEDZIELA - 12 GrudniaPROPOZYCJE SYLWESTROWE
  • Polska Noc Kabaretowa – Hala sportowa Częstochowa 07.10.2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy „Wokół częstochowskiego ratusza”

24 października - godz. 15:00

Muzeum Częstochowskie – Stary Ratusz
24 października 2021 r. / godz. 15.00
Na ekspozycji zaprezentujemy najciekawsze prace, które powstawały w czasie I, II i III Urban Sketchers meeting in Częstochowa.
Urban sketching to integracyjne zjawisko artystyczno-społeczne zapoczątkowane w 2007 r. przez dziennikarza Gabriela Campanario. Jego źródeł można upatrywać w artystycznych plenerach miejskich, choć bliżej mu do działań typu flash mob. W meetingach USk ważne jest artystyczne spotkanie ludzi, których łączy pasja rysowania na żywo, analiza otaczającej rzeczywistości. Urban Sketchers to stowarzyszenie międzynarodowe, mające na celu szerzenie artystycznych, historycznych i edukacyjnych wartości wynikających z rysowania miejskich lokalizacji, promowanie swoich działań oraz łącznie ludzi na całym świecie, którzy rysują na żywo, w miejscach gdzie żyją, do jakich podróżują. W wielu ich pracach dostrzegamy zacięcie reporteskie; w innych subiektywną próbę odtworzenia atmosfery miejsca i samego meetingu USk.
Rysownicy (niekoniecznie tylko artyści – wszyscy ci, którzy chcą zmierzyć się z przestrzenią miasta) zwołują się w jednym miejscu, aby wspólnie tworzyć, a potem publikują efekty tych spotkań w serwisach społecznościowych lub pokazują swoje dokonania na wystawach USk. Takie też spotkanie odbędzie się na Starym Rynku w Częstochowie 23 i 24 października 2021 r. Natomiast 23 października będzie się można przekonać, jak miłośnicy USk widzą inne miasta Polski. W Kawiarni Alternatywa 21 odbędzie się też wernisaż Ogólnopolskiej wystawy grupy Urban Sketchers Poland.

Szczegóły

Data:
24 października
Godzina:
15:00
Strona internetowa:
http://bityl.pl/VHnz7

Miejsce wydarzenia

Stary Rynek, Częstochowa
Stary Rynek, Częstochowa
Częstochowa,
+ Google Map