PIĄTEK - 22 PaździernikaSOBOTA - 23 PaździernikaNIEDZIELA - 24 Października
Festiwal Smaku - MENU
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż zbiorowej wystawy ilustracji i spotkanie autorskie z Lechem Grochulskim

20 października - godz. 18:00

„Być z kobietą” to tytuł najnowszego tomu poetyckiego Lecha Grochulskiego, autora cyklu „Kobieta”. To tym samym tytuł zbiorowej wystawy ilustracji pochodzących z książki. Podczas wydarzenia w Ośrodku Promocji Kultury spotkamy się z autorem oraz zobaczymy prace artystek i artystów z kraju i ze świata.
Wystawa zostanie udostępniona 20 października 2021. Wówczas obędzie się także spotkanie autorskie. Ekspozycja potrwa do 30 października 2021. Galeria Ośrodka jest otwarta od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 20.00.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują jednak ograniczenia sanitarne.
– – –
▶︎ Być z kobietą
─ Autor po raz kolejny w tak niewielkiej formie, jaką jest wiersz, ukazuje rozmaitą paletę uczuć dotyczącą kobiety związaną z jej poznawaniem, miłością, kochaniem, ale także przemijaniem i jej utratą ─ w przedmowie tomu wierszy pisze Anna Boraczyńska.
„Być z kobietą” to kolejny tom z cyklu „Kobieta”. Wcześniej ukazały się tomy „Powiedzieć kobiecie” (2012), „Rozmowy z kobietą” (2014) i „Zrozumieć kobietę” (2017).
W tomie „Być z Kobietą” znajdziemy prace artystek i artystów z kraju i ze świata. Na liście autorek i autorów znajdują się: Marlena Biczak (Częstochowa/Kraków), Alfonsas Čepauskas (Litwa), Ungur Horia Dumitru (Rumunia), Leszek Frey-Witkowski (Świebodzin), Beata Garbarz-Hebda (Radomsko), Clara M.Y. Hung (Hong Kong), Malou Oi Yee Hung (Hong Kong), Jan Kanty-Pawluśkiewicz (Kraków), Erkin Keskin (Turcja), Torill Elisabeth Larsen (Norwegia), Zygmunt Laskowski (Łódź), Elżbieta Nowicka (Bosowice), Aleksander Olszewski (Radom), Eftichia Petala-Pavlidou (Grecja), Jerzy Różański (Wrocław), Marta Stańco (Dobrzykowice), Rozalia Wójcik (Częstochowa), Marian Zieliński (Słupsk/Dzierżoniów).
– – –
▶︎ Lech Grochulski
Lech Grochulski urodził się Kamieńcu Wrocławskim. Obecnie jest archiwistą. Do jego zainteresowań należy przede wszystkim sztuka współczesna, opera, turystyka i szachy. Publikował m.in. w „Faktach – Wydarzeniach”, „Żołnierzu Ludu”, miesięczniku literackim „Nike”, „Palium”, „Biuletynie Informacyjnym” gminy Czernica, czy w częstochowskim magazynie literackim „Galeria”. Jego twórczość została doceniona, m.in. wyróżnieniami w Ogólnopolskich Konkursach Poetyckich w Wieluniu w 2011 i 2012 roku. Jest członkiem Klubu Literackiego „Złota Jesień”. Należy także do Towarzystwa Literackiego „LI-TWA”.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/

Szczegóły

Data:
20 października
Godzina:
18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/448506566603989

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map