PIĄTEK - 19 KwietniaSOBOTA - 20 KwietniaNIEDZIELA - 21 KwietniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAJuwenalia Częstochowa 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wieczorny Czwartek

28 marca - godz. 18:00

W czwartek (📅 28/03/2024 r.) wystartujemy w dwóch 2️⃣ grupach.

Grupa 1️⃣ zbiera się o ⏰️ 18:00 by wyruszyć na 48 km pętle. Ślad trasy 🗺 w formacie .gpx dostępny pod linkiem: https://connect.garmin.com/modern/course/256273259 (Garmin Connect) https://www.plotaroute.com/route/2562820?units=km (plotaroute.com)

Grupa 2️⃣ zbiera się o ⏰️ 19:15 by delikatnie przekręcić korbą.

Po wszystkim zjeżdżamy się do Pubu Sportowego Fabrykarowerow.com 🍻🍔. Każdy uczestnik wypadu może liczyć na specjalną zniżkę 📉 🙂

Szykujcie rumaki 🚵‍♂️🚵‍♀️🚵 i do zobaczenia na 📍 ul. Drogowców 12 w Częstochowie.

Zapoznaj się ze szczegółami 🔎⬇️

Trenujesz kolarstwo górskie czy po prostu szukasz towarzyszy do wspólnych wypadów za miasto? To w zasadzie bez znaczenia, bo teraz znajdziesz dokładnie to czego potrzebujesz! Wieczorny Czwartek w nowej odsłonie to propozycja dla KAŻDEGO! Dlaczego? Bo nie będzie jeden, a dwa!

Miejsce zbiórki/meta trasy: 📍 Fabryka Rowerów, ul. Drogowców 12, Częstochowa!

Kiedy: 📆 w każdy czwartek!

O której ⏰️:
Grupa 1️⃣ spotyka się o 18:00 +/- 5 minut dla spóźnialskich.
Grupa 2️⃣ spotyka się o 19:15.

Rower 🚲: preferowane rowery górskie, w tym rowery ze wspomaganiem elektrycznym 🔋. Na łatwiejszych trasach poradzi sobie jednak także mniej terenowy sprzęt, a doświadczony jeździec będzie mógł pokonać większość tras nawet na gravelu (chociaż czasem kosztem objazdu najtrudniejszych fragmentów trasy!)

Zasady 📝:
• Poruszamy się głównie po bezdrożach, ale czasem przyjdzie nam zawitać na drogi publiczne. Nie mamy specjalnie zamykanych dróg i poruszamy się w otwartym ruchu ulicznym, dlatego też obowiązują nas przepisy Prawa o Ruchu Drogowym. Pamiętajcie, że to przede wszystkim zabawa, nawet jeśli traktowana jest bardziej jak trening, a życie i zdrowie jest najważniejsze. Nikt nie rozdaje medali, chyba że tych na Stravie 🥇🥈🥉.

• Pamiętajcie o jednym w naszej grupie nie ma oceniania i podkreślania kto jaki poziom sportowy reprezentuje. Szanujemy się wzajemnie i dążymy do tego aby każdy pracował nad lepsza dyspozycją.

• Jeżdżąc w grupie należy bezwzględnie pamiętać o prawidłowej komunikacji! Sygnalizowanie zagrożeń na drodze jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich! Dziura na drodze, zbliżający się samochód, przeszkoda do ominięcia, próg zwalniający – wszystko to należy pokazać standardowym gestem kolegom i koleżankom znajdującym się za naszymi plecami. Zwykle czyste pole widzenia mają tylko osoby znajdujące się na czele. Jadący za ich plecami skazani są na komunikaty! Nie wiesz jakim gestem sygnalizuje się konkretne zagrożenie? Zapytaj, uzyskasz odpowiedź, bo są to gesty powszechnie przyjęte grupach kolarskich.

• Grupa 1️⃣ porusza się po z góry znanym i ustalonym śladzie! Ślad dostępny do pobrania w formacie .gpx. Dopuszcza się pomijanie trudniejszych odcinków technicznych, jeżeli ktoś nie czuje się na siłach pokonać je na kołach! Czasem warto zejść z siodełka i sprowadzić bądź wprowadzić rower. Grupa 2️⃣ kierunek trasy obiera bardziej spontanicznie.

• Na zbiórkę należy przyjechać bezwzględnie na sprawnym technicznie rowerze!

• Jazda w kasku ⛑️ jest mile widziana i oczekiwana, pomimo, że prawo do tego nie obliguje. Nie chcemy mieć podczas wyjazdu żadnych przykrych niespodzianek.

• Zabranie podstawowych narzędzi serwisowych 🔧 (tj. łyżki, pompka) oraz zapasowej dętki nie jest obowiązkowe, ale raczej zdroworozsądkowe. Może się zdarzyć, że nie będzie miał Nas kto poratować podczas awarii, a wtedy czeka nas długi marsz do domu lub konieczność znalezienia transportu na własną rękę.

• Nie ma zabezpieczenia medycznego. Każdy jedzie na własną odpowiedzialność i ryzyko. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć po uprzednim okazaniu zgody od rodziców lub opiekunów prawnych. Pamiętajcie, że wszyscy po jeździe musimy wrócić do codziennych obowiązków, zatem należy zachowywać się odpowiedzialnie, zdroworozsądkowo i przewidywalnie! Nie robimy gwałtownych manewrów.

• Oświetlenie 🔦, przynajmniej sygnalizacyjne, zawsze bierzemy ze sobą – nawet podczas najdłuższych dni. Po drodze zawsze może przytrafić się awaria lub inna okoliczność, która może spowodować opóźnienie w powrocie do domu. Brak oświetlenia stwarza zagrożenia utraty zdrowia lub życia nie tylko pojedynczego kolarza, ale całej grupy!

• Jazda na rowerze to nie tylko sport! To także budowanie więzi społecznych! Po wspólnej jeździe w Pubie Sportowym Fabryka Rowerów odbywać się będzie spotkanie integracyjne. Dla uczestników ustawek przewidziane są specjalne rabaty na napoje 🥤i posilki 🍔. Spotkanie absolutnie nie jest obowiązkowe, ale lubimy czasem odetchnąć po trasie, uzupełnić kalorie 🍕🍔 i płyny, pogadać na luzie 🗣. Nie trzeba się też bać o brak miejsca na „zaparkowanie” swojego sprzętu! Wszak to miejsce stworzone przez kolarzy dla kolarzy!

Przypominamy, że udział w wydarzeniu jest jednoznaczny ze zgodą ✅️ na publikację zdjęć zrobionych podczas wydarzenia na mediach społecznościowych organizatora.

To chyba wszystkie najważniejsze zasady. Do zapoznania i zastosowania.

Szczegóły

Data:
28 marca
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/949501683544560

Miejsce wydarzenia

Pub Fabryka Rowerów Częstochowa
Drogowców, 12, Czestochowa, Poland + Google Map