PIĄTEK - 26 MajaSOBOTA - 27 MajaNIEDZIELA - 28 MajaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAThe Fairy Folk Tour – Częstochowa
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wiedeński czar operetki: Niezapomniane Melodie Wiednia

30 kwietnia - godz. 17:00

Jednym słowem: ” NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA” – Wiedeńskiej Operetki Czar. Nasi wspaniali artyści przeniosą Państwa w krainę radości i wielkich wzruszeń. Cudowny świat operetki przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki… Przepiękne głosy… Przepiękny koncert.

Bilety od 95zł | Wiedeński czar operetki: Niezapomniane Melodie Wiednia

Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną?

Tajemnica bez wątpienia tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i wiedeńskiej wytworności, elegancji, trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit. Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką.

Nawet w czasach klęsk i pożogi tak naprawdę nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu. Tymczasem muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy – przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji.

Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc „muzyczny klan” wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu. Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy przynajmniej na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy i Karagandy.

Koncert jest złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe. „NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA” – ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów!

Serdecznie zapraszamy! Wykonawcy: Jolanta Bobras – sopran, Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy, Elena Lomonossova (Kazachstan) – sopran koloraturowy, Romuald Spychalski – tenor. Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu ukraińskiego pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi Tarasa HLUSHKO: Taras Hlushko (Ukraina) – fortepian, kierownictwo muzyczne, Dominika Sznajder – skrzypce, Robert Stefański-klarnet.

Prowadzenie koncertu: dziennikarka radiowa – Krystyna Pietranek-Kulis. Nasi Artyści występują w największych polskich i światowych salach koncertowych. Jak mawiał Bogusław Kaczyński: „Ten repertuar oraz jego wykonanie jest gwarancją satysfakcji widzów.”

W innych słowach: przeżyją Państwo wieczór pełen magii, wzruszeń i radości. Po koncercie spotkanie z Artystami, rozmowy, wspólne zdjęcia, podpisywanie płyt!!! Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia z wieczornej gali, które pozostaną we wspomnieniach na długo. Zapraszamy fanów dobrej muzyki. Czas trwania koncertu min. 105 minut + bisy Koncert przeprowadzony zostanie z obowiązującymi regułami sanitarnymi. Zapraszam, Krzysztof Piotr Pałasz

Szczegóły

Data:
30 kwietnia
Godzina:
17:00
Witryna internetowa:
https://bit.ly/3fQfLdp

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury „Klub Politechnik”
Armii Krajowej 23/25, 42-200 Częstochowa + Google Map