PIĄTEK - 22 PaździernikaSOBOTA - 23 PaździernikaNIEDZIELA - 24 Października
Festiwal Smaku - MENU
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WIELCY SKRZYPKOWIE Nancy Zhou

15 października - godz. 19:00

🎻 WIELCY SKRZYPKOWIE – DZIEDZICTWO HUBERMANA to cykl, podczas którego na przestrzeni bieżącego sezonu z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej występować będą utalentowani i utytułowani skrzypkowie polscy i zagraniczni.
🎼 Na pierwszy koncert z udziałem znakomitej Nancy Zhou zapraszamy już 15 października. W jej wykonaniu usłyszymy Koncert skrzypcowy D-dur Piotra Czajkowskiego. W programie koncertu także niezwykle lubiana muzyka z baletu „Jezioro łabędzie” 🎶
Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Nancy Zhou – skrzypce
Adam Klocek – dyrygent
W programie: Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
Piotr Czajkowski – Suita „Jezioro łabędzie” op. 20a
🎻 NANCY ZHOU – skrzypaczka uznawana za jedną z najważniejszych postaci dzisiejszego świata muzycznego. Do rozwoju jej międzynarodowej kariery przyczyniło się szczególnie zwycięstwo na Konkursie Skrzypcowym im. Izaaka Sterna w Szanghaju w 2018 roku.
Urodzona w Teksasie w rodzinie chińskich imigrantów, na skrzypcach zaczęła grać w wieku czterech lat pod okiem ojca, później u Miriam Fried w Nowej Anglii, gdzie zdobyła tytuł licencjata Sztuki na Harvard College. Debiutowała w wieku trzynastu lat z orkiestrą San Antonio Symphony, później współpracowała m.in. z: Royal Stockholm Philharmonic Orchestra, Finnish Radio Symphony, St. Petersburg Philharmonic, Hong Kong Philharmonic Orchestra, Shanghai Symphony Orchestra, China National Symphony, Kansas City Symphony, San Diego Symphony, Padua Chamber Orchestra.
Artystka gra na skrzypcach Josepha Guarneriego z lat 1730-33, znanych jako „Le Sphynx” użyczonych jej przez prywatną osobę. 

Szczegóły

Data:
15 października
Godzina:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1606878866370606

Miejsce wydarzenia

Filharmonia Częstochowska
Wilsona 16
Częstochowa, śląskie 42-202 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 42 30
Strona internetowa:
https://www.filharmonia.com.pl/