PIĄTEK - 6 PaździernikaSOBOTA - 7 PaździernikaNIEDZIELA - 8 PaździernikaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wtorki z Bergmanem – przegląd filmów

12 września - godz. 18:45

💥 Od września do grudnia 2023 zapraszamy na 15 filmów Mistrza, w odrestaurowanych kopiach cyfrowych. Na ekranie pojawią się obrazy znane oraz te, które nie trafiły do szerokiego obiegu kinowego. To znakomita okazja, aby poznać jednego z najbardziej bezkompromisowych i wizjonerskich twórców w światowej kinematografii. Jego filmy ukazują kondycję człowieka we współczesnym świecie, cały czas prowokują i dają do myślenia.

💥 Młode pokolenie widzów po raz pierwszy będzie miało szansę poznać dzieła Bergmana. Twórczość Bergmana wraz z jej powracającymi motywami – wyobcowaniem człowieka we współczesnym świecie, kryzysem wiary i chrześcijańskiego modelu moralności, rozkładem więzi w rodzinie – paradoksalnie dopiero dziś staje się dla polskiego widza w pełni aktualna i czytelna. Polemika reżysera z mieszczańskim systemem wartości może istotnie dotykać nas w pełni dopiero w społeczeństwie, które zaczęło wykształcać klasę średnią z jej wszystkimi dobrodziejstwami i obciążeniami. Prezentacja uniwersalnych filmów Bergmana jest więc dziś dla widza okazją do postawienia sobie zasadniczych pytań związanych z własnym życiem i miejscem w świecie, a nie tylko do spotkania z Mistrzem kina.

💥 Bergman, mimo że autobiograficzny aż do granic ekshibicjonizmu, potrafi w swoich obrazach dotknąć filmowego absolutu. Tworzy kino totalne, które mierzy się z najpoważniejszymi problemami filozoficznymi, religijnymi i egzystencjalnymi i które dziś staje się dla widza prawdziwym wyzwaniem. Program :

⏰ 12 IX 🎬 Skandal
⏰ 19 IX 🎬 Do radości
⏰ 26 IX 🎬 Letni dzień
⏰ 3 X 🎬 Wakacje z Moniką
⏰ 10 X 🎬 Uśmiech nocy
⏰ 17 X 🎬 Źródło
⏰ 24 X 🎬 Oko diabła
⏰ 7 XI 🎬 Jak w zwierciadle
⏰ 14 XI 🎬 Milczenie
⏰ 21 XI 🎬 Hańba
⏰ 28 XI 🎬 Godzina wilka
⏰ 5 XII 🎬 Rytuał
⏰ 12 XII 🎬 Namiętność
⏰ 19 XII 🎬 Szepty i krzyki oraz Dokument o Faro

Szczegóły

Data:
12 września
Godzina:
18:45
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/837624381207522/837625884540705

Miejsce wydarzenia

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia