PIĄTEK - 7 MajaSOBOTA - 8 MajaNIEDZIELA - 9 Maja
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wycieczka dla Orłów z Decathlon Poczesna- szlakiem Orlich Gniazd!

08 maja - godz. 07:00

To będzie wycieczka dla prawdziwych Orłów. Nie będzie łatwo. Słynny szlak Orlich Gniazd pokonamy na rowerach jadąc z Krakowa do Częstochowy. Żeby nie było niedomówień, wybieramy szlak pieszy. Będzie sporo trudnych odcinków, wiele miejsc trzeba będzie pokonać prawdopodobnie niosąc rower, ale będzie też mnóstwo frajdy i satysfakcja po ukończeniu prawdziwego szlaku dla Orłów 🦅
Problemem będzie dostanie się do Krakowa, skąd ruszymy na trasę. Z Częstochowy dojechać można:
1) pociągiem Kolei Śląskich (6:02) z przesiadką w Katowicach (regio). Tutaj nie powinno być problemów z transportem rowerów;
2) pociągiem TLK (07:17). Tutaj przewóz rowerów w ograniczonej ilości.
Z Krakowa ruszymy ok. 9:20, tj. mniej więcej po przyjeździe TLK z Częstochowy do Krakowa. Być może rozpoczniemy jakimś śniadaniem w pobliskim sklepie/fast foodzie. Do Częstochowy ruszymy szlakiem Orlich Gniazd i będziemy jechać aż do oporu do samej Częstochowy. Wyjazd wybieramy w sobotę, bo należy liczyć się z tym, że wrócimy późno wieczorem (oświetlenie!).
Należy przygotować się na nieoczekiwane przygody po drodze, mieć sprawny rower, podstawowe narzędzia serwisowe, zapasową dętkę. Pomimo tego, że dystans nie wydaje się jakiś bardzo długi (raptem 160 km), to trzeba wziąć poprawkę na trudność terenu!
Link do śladu .gpx: https://www.plotaroute.com/route/1509797?units=km
Uwaga! Na szlaku w terenie mogą pojawić się zmiany w stosunku do szlaku na mapie, czego może nie obejmować ślad .gpx. (np. zamknięta Grzęda Mirowska). Jedziemy zawsze za aktualnym oznakowaniem.
PS Pamiętajcie o aktualnych obostrzeniach sanitarno-epidemiologicznych.

Szczegóły

Data:
08 maja
Czas:
07:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/957371418399547/

Organizator

Rowerowa Częstochowa
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/Rowerowa-Czstochowa-1559437560965521/