PIĄTEK - 23 PaździernikaSOBOTA - 24 PaździernikaNIEDZIELA - 25 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wycieczka rowerowa dla każdego – Góra Ossona 25.07.2020

25 lipca - godz. 15:00 do 18:00

Tym razem coś dla amatorów krótkich tras oraz osób które dopiero rozpoczynają swoją rowerową przygodę. Nie wyjedziemy nawet poza obszar administracyjny Częstochowy!

Góra Ossona jest to najwyższe wzgórze w rejonie administracyjnym Częstochowy na którego szczycie znajduje się skała wapienna. We wnętrzu wzgórza znajdują się trzy ogromne betonowe hale. Są to pozostałości po wybudowanej w latach 50 ubiegłego wieku przepompowni wody dla Huty Częstochowa. W pobliżu wzgórza istniała wcześniej szkółka szybowcowa i lotnisko szybowców. Znane są przypadki o zjawiskach nadprzyrodzonych w tym miejscu (podobno kilka osób widziało tam UFO).

Ze wzgórza roztacza się zapierający dech w piersiach widok na wszystkie dzielnice Częstochowy oraz najbliższą okolicę. Dostrzec można między innymi: ruiny zamku w Olsztynie, maszt radiotelewizyjny na Klepaczce, kościół w Rędzinach oraz cementownię Rudniki.

Przy bardzo dobrej pogodzie zobaczyć można także kominy elektrowni w Bełchatowie oraz Babią Górę w Beskidzie Żywieckim (odległość 140km).

Zabierz ze sobą lornetkę !

Całkowita długość trasy ok. 14 km
Rodzaj nawierzchni: asfalt 90%

Spotykamy się na pl. Biegańskiego koło pomnika 25.07.2020 o godzinie 15.00. Zaproś znajomych i rodzinę 🙂

Jedziemy razem oraz czekamy na najwolniejszych. Warto ze sobą zabrać także kask. Z racji tego, że wejście na górę jest strome nie będziemy wnosić rowerów, dlatego dobrze jest mieć ze sobą zapięcie do roweru.

Zabierzcie też oświetlenie na wszelki wypadek oraz warto mieć ze sobą zapasową dętkę rowerową na wszelki wypadek.

Wycieczka ma charakter prywatny, więc każdy odpowiada za siebie – dbajcie o swoje bezpieczeństwo – przestrzegamy przepisów ruchu drogowego!

Zdjęcie dzięki uprzejmości:
Przykuta / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Szczegóły

Data:
25 lipca
Czas:
15:00 do 18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/747363152684358/

Miejsce

Plac Biegańskiego