PIĄTEK - 2 CzerwcaSOBOTA - 3 CzerwcaNIEDZIELA - 4 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASpaceFestival 2023 Częstochowa PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wystawa „SZTUKA W KULTURZE-KULTURA W SZTUCE”

09 czerwca - godz. 19:00

„Sztuka w kulturze-kultura w sztuce”

Wystawa, która zaprezentowana zostanie w Konduktorowni jest zbiorem prac plastycznych z obszaru artystycznej wypowiedzi realizowanej w różnych technikach i technologiach warsztatowych. Ekspozycje tworzyć będą dzieła artystów pracowników Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Prezentacja obejmować będzie prace z różnego okresu twórczości poszczególnych osób, a wspólnym mianownikiem będzie szeroko rozumiane odniesienie do relacji kulturalnych. Indywidualna decyzja o wyborze dzieła każdego z uczestników, pozwoli wpisać się w myśl przewodnią wystawy „Sztuka w kulturze – kultura w sztuce”.

Sztuka, a szczególnie język plastyczny jest trwałym śladem obecności człowieka, który zapisuje swoją historię poprzez symbole, znaki, kolory, formy. W obszarze samych prac oraz w ich relacji wobec siebie organizując przestrzeń wystawienniczą Konduktorowni mamy nadzieję dać odbiorcom możliwość wykreowania nowych relacji w ujęciu /ja – dzieło/ oraz /ja – całość ekspozycji/. Zatem tzw. dialogiczny sposób oraz dyskurs prowadzony według logiki aranżowanej wystawy ma pokazać nierozerwalne połączenie od „plastyki pierwotnych” po „plastykę obecnych” czyli tu i teraz w kontekście przeszłości.

Kuratorzy: Jakub Jakubowski / Mateusz Pawełczyk

wystawa jest częścią Shrines of Europe Cultural Festival

więcej pod tym linkiem

https://www.czestochowa.pl/miedzynarodowy-festiwal-kulturalny-shrines-of-europe

oprac. dr hab. Jakub Jakubowski, prof. UJD

Szczegóły

Data:
09 czerwca
Godzina:
19:00

Miejsce wydarzenia

Konduktorownia
Marszałka Józefa Piłsudskiego 34/36
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map