PIĄTEK - 2 CzerwcaSOBOTA - 3 CzerwcaNIEDZIELA - 4 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASpaceFestival 2023 Częstochowa PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXV Dzień Godności w Częstochowie | Plac Biegańskiego

24 maja - godz. 10:00 do 18:00

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie: „XXIV Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” pod hasłem MAM PRAWO, które odbędzie się 24 maja 2022 r. (środa) – od godziny 10.00 na Placu Biegańskiego 🙌

🥳 Po raz dwudziesty piąty środowisko osób niepełnosprawnych spotka się na największej tego typu imprezie w regionie częstochowskim. W spotkaniu weźmie udział około 700 osób, tematem przewodnim tego szczególnego dnia będzie hasło: MAM PRAWO.

👉 Każda z prezentujących się na Placu Biegańskiego placówek, na swoim stoisku oraz scenie przybliży uczestnikom tematykę praw osób z niepełnosprawnościami.

👉 Uczestnicy oraz goście zwiedzą i obejrzą stoiska przygotowane przez placówki, stowarzyszenia i fundacje zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym w naszym regionie.

👉 W finale podziwiać będziemy pokaz flag pokoju przygotowanych przez uczestników. Nie zabraknie też innych atrakcji; strefy sportowej, strefy fitness, zajęć plastycznych, gier oraz animacji. Odwiedzi nas także magik, który da swój niesamowity pokaz. 🤹‍♂️ Na wszystkich uczestników czekać będzie poczęstunek.

🗣 Poza tym, prowadzone będą konsultacje dla wszystkich zainteresowanych, gdzie będzie można porozmawiać różnymi specjalistami: z prawnikiem, specjalistą ds. edukacji, specjalistą z zakresu poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, specjalistą ds.
świadczeń rodzinnych i wychowawczych oraz zasiłków dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, specjalistą ds. rehabilitacji społecznej oraz z osobami zajmującymi się wsparciem osób niepełnosprawnych z Ukrainy.

👋 Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie. 

Szczegóły

Data:
24 maja
Godzina:
10:00 do 18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/231428302845191

Miejsce wydarzenia

Plac Biegańskiego – Częstochowa
Plac Biegańskiego - Częstochowa + Google Map