PIĄTEK - 7 MajaSOBOTA - 8 MajaNIEDZIELA - 9 Maja
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Żądamy przywrócenia do pracy niezawisłych sędziów! Częstochowa

18 lutego - godz. 18:00

🔴 Sędziowie, którzy mają odwagę publicznie krytykować szkodliwe zmiany wprowadzane przez obóz rządzący w Wymiarze Sprawiedliwości, są wykluczeni z życia zawodowego po wielu latach wzorowej służby, z oczywistą przy tym szkodą dla wielu obywateli, których spraw nie dane im było dokończyć.
🔴 Nie godzimy się na to! Każdego 18 miesiąca powstrzymujemy się od orzekania na salach rozpraw, by wyrazić solidarność z sędziami, których odsunięto od orzekania.
🔴18 stycznia, po raz kolejny spotykamy się pod Sądem Najwyższym, by żądać przywrócenia do pracy niezależnych sędziów Igora Tuleyi, Pawła Juszczyszyna i Beaty Morawiec.
🔴 Niezależnie od metod i środków, których władza polityczna użyje do eliminacji niezależnych sędziów z życia publicznego, nadal będziemy prowadzić działania w obronie praworządności i praw człowieka, czyniąc to w interesie wszystkich obywateli Polski. Będziemy też zawsze bronić dobrego imienia każdego sędziego, który poddawany jest politycznym represjom ze strony zależnych od władzy politycznej prokuratorów.
🔴Paweł Juszczyszyn, Beata Morawiec i Igor Tuleya to niezwykle dzielni ludzie, ale niezmiennie potrzebują wsparcia nas wszystkich.
🔴Będziemy protestować co miesiąc, zawsze osiemnastego dnia danego miesiąca. 

Szczegóły

Data:
18 lutego
Czas:
18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/3573066196076355

Miejsce

Sąd Okręgowy w Częstochowie
ul. Dąbrowskiego 23/35, 42-217 Częstochowa + Google Map