PIĄTEK - 5 CzerwcaSOBOTA - 6 CzerwcaNIEDZIELA - 7 Czerwca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zapiski Oficera Armii Czerwonej – spektakl online

19 maja - godz. 20:00 do 21:30

Bilety:
https://scena-lodz.vectorsoft.pl/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=30

Spektakl dostępny będzie na kanale https://live.artkombinat.pl/

Bilety w cenie 15 zł lub 17 zł (daj dwójaka na Owsiaka – 2 zł przeznaczamy na WOŚP)

********************************************
Zapiski Oficera Armii Czerwonej

Autor: Sergiusza Piaseckiego
Reżyseria: Tomasz Obara
Obsada: Piotr Cyrwus

Monodram Piotra Cyrwusa na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego pod tym samym tytułem.
Premiera odbyła się w 1990 roku w Teatrze ” Stu” w Krakowie. Aktor za rolę Zubowa otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.

Starszy lejtnant Michaił Zubow 14 września 1939 roku wkracza do burżuazyjnej Polski. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym Polska to kraj sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny. Czas jednak jest nieubłagany, wypadki wojenne doświadczają naszego bohatera. Jakie wyciąga wnioski?

O tym przedstawieniu w jednym z wywiadów Piotr Cyrwus mówił: Ten spektakl ma nam przypominać o czasach, kiedy byliśmy tzw. najśmieszniejszym barakiem w obozie. Wprowadzanie ustroju socjalistycznego pochłonęło 160 milionów ofiar, zrobiłem go dla nich. Dzisiaj nie ma już socjalizmu, ale nie jest trudno wpaść w różne ideologie, używki. Powinniśmy zawsze zachować swoje zdanie. Ten monodram może być odczytywany na wielu płaszczyznach. To rodzaj gorzkiej komedii i robię go przeciwko wszelkim ideologiom, które są nam wtłaczane. Ma szerszą wymowę, można go odnieść do codzienności, ma pobudzać do refleksji. Zubow jest postacią tragiczną. Człowiek nigdy nie jest jednowymiarowy. W teatrze gram pełną gamę bohaterów, postacie kontrastowe, co mnie cieszy. Najbardziej lubię grać właśnie takie złożone charaktery.

Czas trwania przedstawienia 1 godz. 20 min.

Szczegóły

Data:
19 maja
Czas:
20:00 do 21:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1060390407736395/

Miejsce

ONLINE