PIĄTEK - 2 CzerwcaSOBOTA - 3 CzerwcaNIEDZIELA - 4 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASpaceFestival 2023 Częstochowa PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zdrój dla dorosłych. Rozrywki, uciechy i niedyskrecje kresowych uzdrowisk – Noc Muzeów – Częstochowa

13 maja - godz. 21:30 do 14 maja - godz. 22:30

13 maja, sobota, 21.30, Częstochowa, Ratusz, Plac Biegańskiego
Zdrój dla dorosłych. Rozrywki, uciechy i niedyskrecje kresowych uzdrowisk

Muzeum Częstochowskie i Dom Spotkań z Historią w Warszawie zapraszają podczas sobotniej Nocy Muzeów do częstochowskiego Ratusza na trzecią prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego towarzyszącą wystawie „Na Kresy po zdrowie”. Tym razem przyjrzymy się uciesznym, frywolnym i niekoniecznie poprawnym aspektom pobytów kuracjuszy w uzdrowiskach na Kresach. Niedyskretne opowieści z życia naszych przodków tradycyjnie ilustrowane będą oryginalną ikonografią z epoki, fragmentami relacji i wspomnień. Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zachęcamy do upowszechnienia tej informacji!

Przed prezentacją zapraszamy do Pawilonu Higienicznego w Parku Staszica na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Na Kresy po zdrowie ! O uzdrowiskach na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej!”
o godz. 19.00 i 20.00.

Wystawę poświęconą ponad 500-letniej historii lecznictwa uzdrowiskowego i balneologii na Kresach przygotowały wspólnie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie, Muzeum Częstochowskie i Dom Spotkań z Historią w Warszawie. Na wystawie zorganizowanej dzięki zaangażowaniu projektowemu, technicznemu i finansowemu MZWDR w Lublinie pokazujemy kilkaset obiektów z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego, dzieła sztuki ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie i Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, oraz ikonografię i obiekty udostępnione przez Bibliotekę Narodową, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Muzeum Częstochowskie i Muzeum Stomatologii Piotra Kuźnika.

www.facebook.com/MuzeumCzestochowskie
www.facebook.com/SwiatKresow
www.facebook.com/MZWDR
www.facebook.com/DomSpotkanzHistoria

Szczegóły

Początek:
13 maja - godz. 21:30
Koniec:
14 maja - godz. 22:30
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1568396093651671

Miejsce wydarzenia

Muzeum Częstochowskie
al. NMP 47
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 360 56 31
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia