PIĄTEK - 30 PaździernikaSOBOTA - 31 PaździernikaNIEDZIELA - 1 Listopada
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZWM: Oni Wycięli – My Posadzimy! Obywatelska Akcja Protestu

03 października - godz. 12:00 do 13:00

Już w sobotę (3 października) punktualnie o 12.00 spotykamy się pod pływalnią KB, aby wspólnie zaprotestować przeciwko barbarzyńskiej i potajemnej wycince dorodnych 53 drzew, które przez dziesięciolecia stanowiły część pięknego szpaleru wzdłuż Alei Niepodległości.
Jak wiemy, wycinki dokonał nowy niemiecki właściciel terenu po dawnym Domatorze, ale zrobił to przy pełnej zgodzie i poparciu ze strony władz miasta oraz MZDiT. Bardzo nas to wkurzyło.
Zawiązana kilka dni temu nieoficjalna grupa ZWM (Zieleń Walka Miasto) wzywa wszystkich nieobojętnych częstochowian i częstochowianki do czynnego wyrażenia swojego protestu przeciwko takiej polityce władz, która stawia interes prywatny jednej firmy ponad interes miasta i jego mieszkańców.
W sobotę wspólnie wysuniemy wobec Krzysztofa Matyjaszczyka i jego urzędników nasze żądania w tej sprawie. Razem z Wami zaczniemy też odtwarzać wyciętą aleję lip w miejscu, gdzie inwestor planuje budowę wjazdu do nowego supermarketu.
W miarę możliwości przyjdźcie ubrani na zielono. Pokażmy, że Częstochowa to nasze miasto i że potrafimy o nią zadbać. Bardzo liczymy na Waszą obecność!

Szczegóły

Data:
03 października
Czas:
12:00 do 13:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/616114352610818

Miejsce

Aleja niepodległości 22, Częstochowa
Aleja niepodległości 22, Częstochowa + Google Map